0
Za nami brzegowe zakrycie Aldebarana. Zobaczcie to jeszcze raz

Za nami brzegowe zakrycie Aldebarana. Zobaczcie to jeszcze raz

Aldebaran zgasł za księżycowymi górami. Zjawisko było najlepiej widoczne na północnym wschodzie kraju. Tam gwiazda dosłownie migotała na wieczornym niebie. Tym, którzy nie mieli okazji podziwiać tego widoku, polecamy obejrzenie fragmentów transmisji. Relacjonował ją miłośnik astronomii Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Święta po polsku: Największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spada na kobiety. W 89 proc. gospodarstw domowych to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom - wynika z badania OBOP. Z piasku wyrzeźbiła Tatiana Galitsyna wygrała szóstą edycję "Mam talent!". W wielkim finale zaprezentowała zjawiskowy pokaz "rzeźbienia" piaskiem. W pierwszej trójce znaleźli się także zespół Tekla Klebetnica oraz Santiago Gil. Korwin-Mikke nie dał Polityczne wydarzenia zdominowały ubiegły tydzień, jeżeli chodzi o plebiscyt na najlepsze wideo. Bezkonkurencyjny okazał się Janusz Korwin-Mikke, który tłumaczył, dlaczego wymierzył policzek Michałowi Boniemu. Na drugim miejscu znalazła się gorąca dyskusja ze studia TVN24, w trakcie której jeden z gości wyszedł. Trzecie miejsce przypadło sejmowej wymianie zdań pomiędzy prof. Krystyną Pawłowicz, a Donaldem Tuskiem. W Rosji urodził Mieszkający w Permie na Uralu rodzice miesięcznego chłopca postanowili nadać dziecku imię Lucyfer. - Chciałam nazwać dziecko Lucjan, ale miałam tak trudny poród, że obiecałam nazwać dziecko imieniem Lucyfer, jeśli przeżyje - powiedziała 24-letnia matka rosyjskim mediom. Oburzeni prawosławni aktywiści już zapowiedzieli, że doprowadzą do odebrania malucha i oddania go prawosławnej rodzinie zastępczej, a imię Lucyfer zmienią na Michaił. Palił i był Nałóg potrafi być uciążliwy, o czym przekonał się każdy palacz lecący samolotem. Niektórzy nie potrafią jednak znieść rozłąki z papierosem godnie. Personel pokładowy samolotu dubajskich linii Emirates związał pasażera, który mimo zakazu kilkakrotnie podczas lotu do Australii zapalił papierosa, a powstrzymywany zachowywał się agresywnie. Chiny i Japonia Świeży śnieg może sprawić radość nie tylko dzieciom. Niektóre zwierzęta, takie jak małpki, uwielbiają zabawy w białym puchu. Niektóre liżą zbitą bryłkę śniegu, traktują ją jak lody. Zobacz jak wyglądają zimowe harce małp w Chinach i Japonii. Miał być uśpiony Owczarek niemiecki, który po śmierci właścicielki miał zostać uśpiony i pochowany razem z nią, trafił do schroniska. Umieszczenie psa w ośrodku było jedną z możliwości przewidzianych w testamencie, jednak brakowało na ten cel pieniędzy. Gdy sprawa nabrała rozgłosu, schronisko z Utah zdecydowało się przyjąć zwierzaka. Prowadzący w samej To nie "Birdman" był głównym bohaterem niedzielnej gali rozdania Oscarów. Przynajmniej według internautów, którzy z tegorocznej ceremonii zapamiętali zupełnie inne momenty. Ich największą uwagę przykuły m.in. statuetki z żółtych klocków i "gumowe" rękawiczki Lady Gagi.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Broń przyszłości

Broń przyszłości

Wojny wymusiły wynajdywanie coraz nowszych metod zabijania przeciwnika. Jednak czasy się zmieniają facet.wp.pl ...
POPRZEDNI WPIS →
Japończycy z rekordem

Japończycy z rekordem prędkości. Jak na tym tle wypadają Pendolino, TGV i inne koleje?

Pociąg Maglev japońskich linii kolejowych pobił światowy rekord prędkości. Nowoczesny skład rozpędził się do 603 km/h. Jak ...