0
Za nami brzegowe zakrycie Aldebarana. Zobaczcie to jeszcze raz

Za nami brzegowe zakrycie Aldebarana. Zobaczcie to jeszcze raz

Aldebaran zgasł za księżycowymi górami. Zjawisko było najlepiej widoczne na północnym wschodzie kraju. Tam gwiazda dosłownie migotała na wieczornym niebie. Tym, którzy nie mieli okazji podziwiać tego widoku, polecamy obejrzenie fragmentów transmisji. Relacjonował ją miłośnik astronomii Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Wybierz najlepsze zdjęcie Zdjęcie Marcina Ryczka z Krakowa, które stało się sensacją internetu na całym świecie, strzelanina w centrum handlowym w Nairobi, uliczny cyrk małp w Dżakarcie i golasy w klatce, czyli instalacja artystyczna w Monachium - te fotografie znalazły się na naszej liście 25 najlepszych zdjęć 2013 roku. Teraz kolej na Was. Wybierzcie jedno: najciekawsze, najbardziej poruszające, najmocniej zapadające w pamięć. Macie czas do końca roku. 1 stycznia opublikujemy wyniki. Atak tygrysa, wielki Kierowca wymuszający pierwszeństwo czy tygrys rzucający się na opiekuna? A może zawstydzona wicepremier Elżbieta Bieńkowska albo chłopiec, który ważył tyle, co bochenek chleba? Które nagranie zasługuje na miano najlepszego wideo tygodnia w tvn24.pl? Zagłosujcie w naszej sondzie. Komiks pomógł 7-latce 7-letnia Natalie Griffith nienawidziła swoich kręconych włosów, miała z tego powodu kompleksy. Wyjście z sytuacji znalazła jej mama. Z córką przygotowały komiks, w którym Natalie wciela się w rolę superbohaterki, która dzięki swojej fryzurze ratuje miejską bibliotekę. Kompleksy poszły w niepamięć, a projekt zdobył nawet główną nagrodę na festiwalu. Zgubił obrączkę podczas Podczas nowojorskiego maratonu, który odbył się w niedzielę, jeden z uczestników zgubił obrączkę. Maurizio Martinoli nie miał wielkich nadziei na jej odnalezienie, jednak postanowił informację o zgubie zamieścić na Facebooku. Ku wielkiemu zdziwieniu obrączka odnalazła się. Najbardziej nieprzyjazne miasto Amerykańskie Newark to najmniej przyjazne miasto na świecie - uznali czytelnicy magazynu podróżniczego "Condé Nast Traveler". Ranking zdominowały Stany Zjednoczone: w dwudziestce znalazło się aż siedem miast, łącznie z Los Angeles. Natomiast wśród najbardziej przyjaznych miast wygrało brazylijskie Florianopolis. Polski nie ma na żadnej z list. Manet bije rekordy. Obraz "Wiosna" francuskiego impresjonisty Edouarda Maneta została sprzedana w środę na jesiennej aukcji w Nowym Jorku domu Christie's za ponad 65 mln dolarów. Ustanowiło ton nowy rekord za dzieło tego artysty. Kim z papierosem Państwowe media Korei Północnej są maszyną propagandową reżimu i na bieżąco relacjonują rozliczne gospodarskie wizyty wodza Kim Dzong Una. Praktycznie każda jest okazją do robienia zdjęć, na których wódz "patrzy na rzeczy" i udziela wskazówek. Choć zdjęcia nie mają prawa być przypadkowe, podczas wizyty w nowym sierocińcu wódz na jednej z fotografii miał niecodzienne tło. Brytyjczycy w swoich Brytyjczycy, tworząc swoje prognozy pogody, zaczęli uwzględniać zjawiska, jakie zachodzą na Słońcu. Nasza dzienna gwiazda jest teraz w okresie wzmożonej aktywności, a to może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa energetycznego.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Broń przyszłości

Broń przyszłości

Wojny wymusiły wynajdywanie coraz nowszych metod zabijania przeciwnika. Jednak czasy się zmieniają facet.wp.pl ...
POPRZEDNI WPIS →
Japończycy z rekordem

Japończycy z rekordem prędkości. Jak na tym tle wypadają Pendolino, TGV i inne koleje?

Pociąg Maglev japońskich linii kolejowych pobił światowy rekord prędkości. Nowoczesny skład rozpędził się do 603 km/h. Jak ...