1
Wielkie modele, chodzące roboty i wyższa fizyka. Kulisy kosmosu na miarę Oscara

Wielkie modele, chodzące roboty i wyższa fizyka. Kulisy kosmosu na miarę Oscara

Drugi rok z rzędu kosmos zagości na ceremonii rozdania Oscarów. Film "Interstallar" jest uznawany za najbardziej prawdopodobnego zwycięzcę w kategorii: efekty specjalne. Reżyser Christopher Nolan i jego zespół pokazali, że o ich jakości nie decyduje ilość wygenerowanych komputerowo eksplozji, ale finezja w łączeniu obrazów sztucznych i prawdziwych. Czasem mniej znaczy więcej.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Słońce zmienia bieguny. Słońce jest coraz bliżej całkowitego przebiegunowania. Północny biegun magnetyczny już zmienił swój znak, południowy uczyni to lada chwila - informują naukowcy z Uniwersytetu Standforda, którzy od niemal 40 lat prowadzą badania nad centralną gwiazdą naszego układu. NavRoad Nexo Kiddo NavRoad Nexo Kiddo to multimedialny tablet stworzony z myślą o najmłodszych. Kolorowa, wykonana ze specjalnej mieszanki aksamitnej gumy obudowa skutecznie chroni urządzenie przed uszkodzeniami. Na tablecie zostały zainstalowane aplikacje edukacyjne i rozrywkowe, wśród nich pierwszy raz w Polsce – Wyspa Leona, najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych na rynku aplikacji rozwijających myślenie logiczne, wiedzę i zdolności manualne dziecka. tech.wp.pl Największa wirtualna bitwa Dwa potężne sojusze starły się w walce o wirtualny układ planetarny. Obie strony straciły w boju armie statków wirtualnych, ale posiadających zupełnie realną wartość, szacowaną na nawet kilkanaście tysięcy dolarów. W bitwie wzięła udział rekordowa liczba graczy. Rusza pierwsza amerykańska W Stanach Zjednoczonych otwarto dziś pierwszą giełdę bitcoinów. Wsparcie dla jej działalności okazali najwięksi giganci finansowi - podaje CNN Money. Świat nie widział Kobieta nie powinna śmiać się głośno w miejscach publicznych - oświadczył wicepremier Turcji Bulent Arinc. Turczynki odpowiedziały gromkim śmiechem. Mocz ma moc. Zespołowi kierowanemu przez dr Ioannisa Ieropoulosa w Bristol Robotics Laboratory w Wielkiej Brytanii, udało się pozyskać energię elektryczną z moczu. Według nich uryna ma ogromny potencjał, aby stać się znaczącym źródłem energii odnawialnej. MWC 2015: LG LG we współpracy z Google stworzyło zestaw współpracujący z Google CardBoard. Gogle VR od LG różnią się od produktów innych producentów. tech.wp.pl Awantura o LTE? Aukcja czy przetarg na operatora internetu LTE - o to spierają się UKE i jego krytycy. Nikt nie ma racji, lepiej byłoby uwolnić te częstotliwości, bo to małe firmy najlepiej wypełnią białe plamy na polskiej mapie internetowej - mówi PAP ekspert Michał Woźniak.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Bądź moimi oczami.

"Bądź moimi oczami". Aplikacja, która pomaga niewidomym "widzieć"

"Be My Eyes" to aplikacja, która powstała z myślą o niewidomych. Dzięki niej mogą się oni w ...
POPRZEDNI WPIS →
Kolejne włamanie na

Kolejne włamanie na Twitterze? Tym razem "wybuchła III wojna światowa"

Kilka dni po ataku na twitterowe konto należące do amerykańskiego centralnego dowództwa CENTCOM, tym razem najwyraźniej ofiarą ...