-1
Warszawskie powodzie sprzed lat

Warszawskie powodzie sprzed lat

Warszawa w XIX i XX wieku bardzo często zmagała się ze skutami ulewnych deszczy. Jedną z największych powodzi była ta z 1934 roku. Intensywne opady w dniach 13-17 lipca podniosły dorzecze Dunajca. Fala powodziowa spłynęła do Wisły. W Warszawie rzeka wylała parę dni później. Wtedy odnotowano polski rekord opadów, kiedy to 16 lipca na Hali Gąsienicowej spadło 255 l/mkw. deszczu.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Klątwa wodza Saków? Powodzie, susze, śnieżyce, straty bydła od 10 lat nawiedzają jedną z kazachskich dolin. Naukowcy tłumaczą anomalie pogodowe zmianami klimatu, jednak lokalni mieszkańcy mają na ten temat inne zdanie. Według nich to klątwa wodza Saków, którego kurhan archeolodzy rozkopali w 2003 roku, i wymogli na władzach powtórny pochówek starożytnych szczątków. Jeden z najsłodszych Uwielbiana jest niemal przez wszystkich na całym świecie. Pojawia się w coraz bardziej wymyślnych odsłonach. Czekolada ma dziś swoje święto. Tej nocy spaliśmy W nocy z soboty na niedzielę przesunęliśmy wskazówki zegarów z godz. 2.00 na 3.00. Tym samym odjęliśmy sobie godzinę snu. Do czasu zimowego wrócimy dopiero 26 października. Przesunięcie krótszej wskazówki zegara co roku jest szeroko komentowane na całym świecie. Operacja, która z założenia ma służyć oszczędności, może się okazać kosztowna nie tylko w sensie finansowym, ale i zdrowotnym. Wyciągajcie szale i Wciąż jest szansa na zimowe ferie. We wtorek, środę i czwartek będą miejsca, gdzie poprószy śnieg. Poza tym na termometrach zobaczymy niższe wartości. Ale na ochłodzenie musimy poczekać. Mamy jednak nadzieję, że dzieci spędzą ferie na śniegu. Całujący się policjanci, To pierwsza retrospektywa Banksy'ego w karierze, na której będzie można oglądać jedne z najbardziej znanych dzieł artysty. Wśród ponad 70 obrazów, rzeźb i grafik w Londynie znajdą się m.in. całujący się policjanci, królowa Wiktoria jako lesbijka i Kate Moss jako Marilyn Monroe. Sławny grafficiarz nie wyraził na wystawę zgody, ale wie, że się ona odbędzie. Za wszystkim stoi jego były agent oraz dom aukcyjny Sotheby's, którzy przy okazji planują nieźle zarobić. Powrót do stylu Wszystko co dobre, już było – taka zasadę przyjmują fani oldschoolu i gadżetów w stylu retro. Warto wracać do rzeczy, które już kiedyś podbiły masową publiczność? Operacja Bąbelki. Wpadli Gwardia Finansowa aresztowała we Włoszech dwóch fałszerzy jednego z najdroższych win na świecie, francuskiego Romanee-Conti, które osiąga ceny do 9 tysięcy euro za butelkę. Fałszywe wino sprzedawano w jego ojczyźnie i w innych krajach. Aktywna plama słoneczna Dotychczas mało aktywna plama na Słońcu pokazuje na co ją stać. W przeciągu ostatnich dwóch dni wyemitowała dwa potężne rozbłyski, których wpływ zaobserwujemy w naszej atmosferze. Spostrzegawczemu reporterowi Kontaktu Meteo udało się sfotografować plamę z powierzchni Ziemi.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Kotka, która uratowała

Kotka, która uratowała chłopca przed psem, zainaugurowała mecz

Kotka imieniem Tara, która w Kalifornii uratowała małego chłopca przed atakiem psa, zainaugurowała we wtorek wieczorem mecz ...
POPRZEDNI WPIS →
Polka szyje majtki

Polka szyje majtki dla księżnej Kate

Danuta Rzanna szyje i projektuje bieliznę dla pań. Wspólnie z mężem w latach 70. ubiegłego wieku założyła ...