0
Uważajcie na żmije. Teraz są szczególnie groźne

Uważajcie na żmije. Teraz są szczególnie groźne

W lasach Podkarpacia, głównie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, na przełomie kwietnia i maja częściej niż zwykle można spotkać żmije. Gady te mają wtedy okres godowy. "Mogą one być rzeczywistym zagrożeniem życia dzieci" przestrzega rzecznik krośnieńskiej RDLP.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Ja chcę zrozumieć Przez ulice Warszawy pędzą zawodnicy dwóch drużyn futbolu amerykańskiego, aż w końcu spotykają się w tunelu. To nie zapowiedź meczu, lecz historia odkrycia naukowego nagrodzonego w tym roku Noblem. Raper L.U.C pokazuje, że można ją opowiedzieć nie tylko za pomocą skomplikowanych obliczeń i wykresów, ale także poprzez obraz i muzykę. Powstanie film o Charles Manson w 1969 roku wysłał członków swojej sekty do domu Romana Polańskiego w Kalifornii z poleceniem zabicia jego mieszkańców. Zamordowali pięć osób, w tym ciężarną żonę Polaka. Po głośnym procesie Manson został skazany na karę śmierci, zmienioną na dożywocie. Szybko stał się ikoną pop kultury. Teraz jego historię opowie w filmie "Rodzina" reżyser teledysków Madonny i U2. W jej oczach "Piekło poczeka" - na podstawie tej książki ma powstać najnowszy film o Bondzie. Agent 007 tym razem wplątuje się w międzynarodową aferę narkotykową, której sprawcą jest genialny chemik, pragnący zniszczyć Wielką Brytanię. I jak zwykle, superagent przemierza świat u boku pięknej kobiety - to Scarlett Papava, której "aura niewinnej, przyzwoitej dziewczynki była jedynie przykrywką". Daniel Craig wróci jako Bond, a za kamerę Sam Mendes. William i Kate Brytyjska para książęca, William i Kate, wraz z synkiem George'em przybyła do Nowej Zelandii, skąd później ruszy do Australii. Dla prawnuka Elżbiety II jest to pierwsza oficjalna podróż. Rosyjscy naukowcy ostrzegają: Rosyjscy naukowcy odkryli ogromną asteroidę, która jest potencjalnym zagrożeniem dla naszej planety. Kosmiczny intruz może uderzyć w Ziemię za sześć lat. Jeśli doszłoby do kolizji, siła eksplozji byłaby 1000 razy większa niż w Czelabińsku w 2013 roku. Wulkan Hunga Tonga-Hunga Od środy podwodny wulkan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai znajdujący się w odległości około 65 kilometrów na północ od stolicy niewielkiej wyspy Tonga nie przestaje "dyszeć". Z jego wnętrza wydobywa się popiół i dym. Orliki się spóźniają. - Pierwszy raz od wielu lat opóźnił się sezon lęgowy orlików krzykliwych na Warmii - poinformowali ornitolodzy z Komitetu Ochrony Orłów. W niektórych gniazdach jeszcze w połowie sierpnia, na miesiąc przed terminem odlotu do Afryki będą nielotne pisklęta. Udało się nam Archeolodzy z Wrocławia odkryli w Ameryce Południowej ponad 150 grobów, kryjących szczątki nieznanej społeczności sprzed ok. 1500 lat. Jej członkowie mieli rozbudowaną sferę wierzeń w życie pozagrobowe. Naukowcy podejrzewają, że przez specjalnie zainstalowane w grobach trzcinki szeptali zmarłym prośby czy modlitwy. Wodzowie byli chowani z rodziną.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Jedyny w swoim

Jedyny w swoim rodzaju. Bryce Canyon zachwyca

"Niewiele na świecie jest miejsc tak dziwnych jak Bryce Canyon". Takie spostrzeżenia wysnuł Reporter 24 podczas odwiedzin ...
POPRZEDNI WPIS →
Dokąd na wakacje?

Dokąd na wakacje? 10 najlepszych, rajskich wysp

Bora bora, Bali czy może Mauritius? Planując tam podróż z pewnością się nie zawiedziesz. To one między ...