-6
Tornado zawiesiło krowę na drzewie. Niezwykłe nagranie z Illinois

Tornado zawiesiło krowę na drzewie. Niezwykłe nagranie z Illinois

Przez amerykańskie miasteczko Waszyngton w stanie Illinois przeszło tornado, które równało z ziemią domy i spowodowało ogromne zniszczenia. Jeden z mieszkańców nagrał chwile grozy, jakie przeżył wraz ze swoją córką schowany w schronie. Zarejestrował skowyt wiatru i ogromny huk, gdy jego dom rozlatywał się na drobne elementy. Na nagraniu widać również krowę, którą żywioł uniósł i zawiesił na drzewie.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Światowy Dzień Telewizji. Mało kto wyobraża sobie życie bez telewizji. To ona dziś bawi, uczy i informuje. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku, dla podkreślenia rosnącego wpływu telewizji na decyzje rządzących. - Telewizja pomaga przybliżyć świat ludziom w ich codziennym życiu - zaznacza sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. Tego dnia zwyciężyło Zimowy, chłodny poranek. Na jednej z poznańskich ulic dwóch chłopców próbuje przeskoczyć mur, za który wpadła im piłka. Bez powodzenia. W końcu o pomoc proszą przechodniów. Czy któryś zdecyduje się pomóc bezradnym chłopcom? Sprawdziło to Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Dlaczego lubimy bąbelki? Podczas picia napoju gazowanego na języku wytwarzają się reakcje chemiczne powodujące ból. Dlaczego więc tak chętnie sięgamy po "picie z bąbelkami"? Na to pytanie starali się odpowiedzieć amerykańscy naukowcy z National Institute of Dental and Craniofacial Research oraz z Monell Center. Einstein się mylił? Profesor James Franson z Uniwersytetu w Maryland w USA poruszył świat fizyki, zamieszczając artykuł w czasopiśmie "New Journal of Physics", w którym twierdzi, że prędkość światła w próżni jest mniejsza niż powszechnie się uważa. Naukowiec podważa tym samym ogólną teorię względności, którą stworzył Albert Einstein. Orliki się spóźniają. - Pierwszy raz od wielu lat opóźnił się sezon lęgowy orlików krzykliwych na Warmii - poinformowali ornitolodzy z Komitetu Ochrony Orłów. W niektórych gniazdach jeszcze w połowie sierpnia, na miesiąc przed terminem odlotu do Afryki będą nielotne pisklęta. Euro zabija mój Europejski Bank Centralny wprowadził do obiegu nowe banknoty o nominale 10 euro. Chcąc je promować i się nimi pochwalić, ogłosił konkurs w krajach, w których walutą jest euro. Zasada jest prosta: wykonać selfie z nowym banknotem. Tyle, że wymowa zdjęcia powinna być dla EBC przychylna. I właśnie tej reguły wiele spośród nadesłanych prac nie spełnia. Za nami zaćmienie Za nami spektakl, jaki w Polsce mamy okazje oglądać bardzo rzadko. W piątek przed południem nasze oczy skierowane były ku Słońcu zaćmionemu przez Księżyc. Magiczna wygrana. Prawie Piątek trzynastego okazał się pechowy dla biorących udział w loterii Euro Millions w USA. Nikt nie wygrał wtedy 425 mln. dolarów. Suma się skumulowała, a teraz na osobę, która wytypuje szczęśliwe numery czeka 586 mln. dolarów. Relację z Nowego Jorku zamieścił na Kontakcie 24 Reporter 24 Piotr Sobilo.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
POChP trzecią najbardziej

POChP trzecią najbardziej zabójczą chorobą. Prawie nikt nie wie, co to jest

Przewlekły kaszel, duszności, częste odkrztuszanie - to mogą być objawy POChP - przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, która ...
POPRZEDNI WPIS →
Zmarł dwukrotny laureat

Zmarł dwukrotny laureat Nobla z chemii Fred Sanger

Pochodzący z Wielkiej Brytanii dwukrotny laureat nagrody Nobla z chemii Fred Sanger zmarł w wieku 95 lat ...