-12
Ten zegar może na nowo zdefiniować sekundę

Ten zegar może na nowo zdefiniować sekundę

Zespół francuskich naukowców z Obserwatorium Paryskiego twierdzi, że skonstruował nowy rodzaj zegara atomowego, który traci tylko jedną sekundę co 300 mln lat. Tym samym jest on trzykrotnie dokładniejszy od tradycyjnych zegarów atomowych, obecnie uważanych za najbardziej precyzyjne. Być może pewnego dnia zegar ten zostanie użyty, by ponownie zdefiniować sekundę.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Nawigacja przyszłości, czyli Jak poprowadzi do celu? Czy będziemy z niej korzystać podczas zakupów? Które z rozwiązań staną się najbardziej popularne? O odpowiedzi na te pytania dotyczące przyszłości nawigacji satelitarnych poprosiliśmy przedstawicieli firm bezpośrednio związanych z rynkiem nawigacyjnym. tech.wp.pl LG przeprosi się Na początku bieżącego roku przedstawiciel LG oświadczył, że jego firma nie planuje nowych smartfonów z Windows Phone z uwagi na niski popyt. Teraz zmienia zdanie. tech.wp.pl Europol ostrzega przed Wrażliwe informacji nie powinny być przesyłane za pośrednictwem publicznych hotspotów Wi-Fi - ostrzega Europol. Pół miliarda telefonów Aż pół miliarda telefonów komórkowych może być zagrożonych atakami cyberprzestępców - alarmuje ONZ. Luka w technologii mobilnej odkryta przez niemiecką firmę może umożliwić im przejęcie kontroli nad telefonem i sklonowanie zawartości kart SIM. Internet Explorer 11 Microsoft zazwyczaj łata swoje produkty w drugi wtorek każdego miesiąca. Jednak w usłudze Windows Update właśnie pojawiła się aktualizacja do dopiero co wydanej przeglądarki Internet Explorer 11. tech.wp.pl Unia Europejska: będzie Unia Europejska postanowiła opodatkować dodatkowo sektor cyfrowy. Czy jest to zagrożenie dla dzisiejszego modelu funkcjonowania internetu? Komisja Europejska twierdzi, że prawo podatkowe nie nadąża za szybko rozwijającą się branżą, a nowy system podatkowy nie tylko jej nie zaszkodzi, lecz przyczyni się do przyspieszenia tego rozwoju i stworzenia przyjaźniejszego otoczenia dla biznesu. tech.wp.pl Lebara Mobile kończy Lebara Mobile kończy działalność w Polsce jako MVNO. Usługi będą działać do końca marca 2015 roku. tech.wp.pl W Korei nie Władze Korei Północnej wydały w niedzielę oświadczenie, w którym twierdzą, że nie mają nic wspólnego z cyberatakiem na sieć Sony Pictures. Sieć ta nakręciła komedię "The Interview" o spisku na życie przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
40-60 proc. ludzi

40-60 proc. ludzi po czterdziestce zaatakowanych przez nużeńce

Od 40 do 60 proc. osób po 40. roku życia jest zaatakowanych przez nużeńce - niewielkie pajęczaki ...
POPRZEDNI WPIS →
Twitter zmienia reguły.

Twitter zmienia reguły. Udostępni dane użytkowników

Amerykański portal społecznościowy Twitter ustąpił pod naciskiem francuskich sądów oraz organizacji broniących praw człowieka i poinformował, że ...