-6
Ten model NASA pozwala prognozować na dwa lata naprzód

Ten model NASA pozwala prognozować na dwa lata naprzód

Naukowcy z amerykańskiego Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda stworzyli precyzyjny model rozkładu wiatrów na całym świecie. Umożliwia on tworzenie prognoz zmian w ziemskiej atmosferze nawet na dwa lata do przodu. To możliwe dzięki nieustannemu napływowi niezliczonych danych, które na bieżąco przetwarza należący do NASA superkomputer Discovery.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Polak skazany na Sąd Rejonowy w Słupsku skazał Tomasza Z. na 3 lata pozbawienia wolności za nielegalne kopiowanie i rozpowszechnianie oprogramowania komputerowego na portalu aukcyjnym. Sąd nie zastosował warunkowego zawieszenia wykonania kary. tech.wp.pl Nokia Lumia 525 Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Nokia zaprezentowała smartfon Lumia 525 - następcę najpopularniejszego smartfonu z Windows Phone 8 - Nokii Lumia 520. tech.wp.pl Putin rozszerza propagandę? W Moskwie wystartował Sputnik, nowa państwowa platforma multimedialna, która połączyła w sobie agencję prasową RIA Novosti, radio Głos Rosji oraz portal internetowy Sputniknews. Od 2015 roku Sputnik będzie nadawać w kilkunastu krajach w 30 językach, w tym w języku polskim. Piractwo, kradzież? Nie Sąd w stanie Floryda przychylił się do wniosku złożonego przez firmę Hotfile, która postulowała o zakaz używania takich słów jak: pirat, piractwo czy kradzież podczas procesu Hotfile kontra MPAA. tech.wp.pl Rośnie eksport wyrobów Według wstępnych danych Ministerstwa Gospodarki za trzy kwartały 2014 r. eksport wyrobów przemysłu motoryzacyjnego wzrasta. Na koniec 2014 r. może osiągnąć wartość ok. 19 mld euro. Rubinowa galaktyka na Międzynarodowy zespół astronomów odkrył najodleglejszą galaktykę. Ma ona znajdować się ok. 30 mld lat świetlnych od Ziemi i może dopomóc naukowcom lepiej poznać zjawiska zachodzące w okresie, który nastąpił bezpośrednio po Wielkim Wybuchu. Algorytmiczne okrucieństwo. Kontrowersje Na koniec roku Facebook przygotowuje swoim użytkownikom krótkie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. Mechanizm wybiera posty, które były najbardziej popularne na danym profilu. Problem w tym, że nie zawsze muszą być one miłe dla użytkownika. 30 minut ze Warto zwrócić uwagę na to, co się robi przed snem. Chodzi o korzystanie ze smartfona czy tabletu. Okazuje się, że sprawdzenie poczty czy zerknięcie do portalu społecznościowego właśnie przed zaśnięciem może mieć zgubne skutki. Materiał programu "Polska i Świat".
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
​Środki antydepresyjne. Pomoc

​Środki antydepresyjne. Pomoc czy omamianie pacjentów

Coraz więcej ludzi zażywa środki antydepresyjne. Według OECD ich konsumpcja uległa w ostatnim dziesięcioleciu podwojeniu.     ...
POPRZEDNI WPIS →
Słabnie pole magnetyczne

Słabnie pole magnetyczne Ziemi. To może zwiastować przebiegunowanie. ESA posłała satelity, by to zbadać

Pole magnetyczne Ziemi robi się coraz słabsze, co zaczyna niepokoić naukowców - od połowy XIX wieku osłabło ...