-11
Sztuka skandalu. Krucyfiks w moczu, genitalia na krzyżu, papież przygnieciony meteorem

Sztuka skandalu. Krucyfiks w moczu, genitalia na krzyżu, papież przygnieciony meteorem

Krucyfiks zanurzony w moczu, martwy koń z tabliczką "INRI", ukrzyżowana kobieta czy krzyż ze wstawionym zdjęciem męskich genitaliów - to najgłośniejsze skandale religijne w historii, jakie wybuchły z powodu kontrowersyjnych dzieł sztuki. Wytaczano procesy o obrazę uczuć religijnych katolików, zamykano wystawy i niszczono eksponaty, a artystów skazywano. Oto prace, które wstrząsnęły nie tylko światem sztuki.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Podziękować, uśmiechnąć się Nie należy zamawiać cappuccino po obiedzie, a tym bardziej po kolacji, a wino powinno pasować do posiłku - to niektóre rady dla rosyjskich turystów, przyjeżdżających do Włoch. Powstał dla nich filmowy savoir-vivre. Zdaniem jego autorów, rosyjscy turyści w arogancki sposób szastają pieniędzmi, zachowują się z wyższością, nie dziękują i nie uśmiechają się. Gliwice sprzedają ikarusy. Gliwickie PKM wystawiło 18 ostatnich ikarusów na sprzedaż. Cena - od 4 tys. zł za sztukę. – Zainteresowanie jest ogromne - mówi Henryk Szary z gliwickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Jeden z najsłodszych Uwielbiana jest niemal przez wszystkich na całym świecie. Pojawia się w coraz bardziej wymyślnych odsłonach. Czekolada ma dziś swoje święto. Najpierw zdjęcie, potem Łukasz Bożycki i Marek Kosiński, dwaj polscy fotografowie, zostali docenieni w prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC. Walkę o główną nagrodę - Wildlife Photographer of the Year 2014 - przegrali jednak z Amerykaninem Michaelem Nicholsem. Zobacz najpiękniejsze prace artystów z całego świata. Zobacz, co Francuzi Kulminacja upałów we Francji. W poniedziałek temperatury w niektórych regionach sięgnęły 37 st. C. Francuzi i turyści próbują sobie radzić ze skwarem jak mogą - objadają się lodami, nie rozstają z napojami i szukają orzeźwienia w wodzie - choćby tylko w miejskich fontannach. Kotka broniąca chłopca Kotka, który obroniła czterolatka przed psem, bezkonkurencyjnie wygrała plebiscyt na najlepsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 91 procent Waszych głosów. Na drugim miejscu znalazło się ogniowe tornado w Kalifornii (3 proc. głosów), a na trzecim ex aequo ciężarówka, którą silny wiatr niemal zepchnął z drogi i bliskie spotkanie niedźwiedzia z wilkiem (2 proc. głosów). Półmetrowy gad wśliznął Sporych rozmiarów jaszczur zakradł się do mieszkania w Leshan w prowincji Syczuan. Strażakom, onieśmielonym swoim pierwszym spotkaniem z gadem, złapanie go zajęło pół godziny. Polskie bociany doleciały Ekolodzy z Republiki Południowej Afryki zaobserwowali dwa bociany z Polski. Jeden z nich pochodzi z Wielkopolski, drugi z Dolnego Śląska. Ptaki przeleciały blisko 9000 km. Jednak nie ten fakt jest wyjątkowy. Wyjątkowe jest miejsce gdzie je zaobserwowano - pojawiły się w "restauracji" dla sępów.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Edward Snowden namówił

Edward Snowden "namówił kolegów, by podali mu swoje dane do logowania i hasła"

Były współpracownik służb wywiadowczych USA Edward Snowden skłonił swych kolegów w bazie wywiadu na Hawajach, by podali ...
POPRZEDNI WPIS →
Szwedzki ranking bezlitosny.

Szwedzki ranking bezlitosny. "Władca pierścieni", "Gwiezdne wojny" i "Harry Potter" seksistowskie?

W Szwecji od niedawna wprowadzany jest nowy sposób oceniania filmów pod kątem tego, czy są wolne od ...