0
Skąd naprawdę pochodzi pizza? Dokument z X wieku

Skąd naprawdę pochodzi pizza? Dokument z X wieku

Nowe badania historyczne potwierdzają, że wbrew obiegowym opiniom słowo "pizza" nie pochodzi z Neapolu, ale z portowego miasta Gaeta w środkowych Włoszech. To tam w archiwum katedry przechowywany jest dokument z maja 997 roku, w którym znajduje się ta nazwa.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Przebieralnia neutralna płciowo Na publicznym basenie w miejscowości Sundbyberg koło Sztokholmu oprócz przebieralni dla pań i panów dobudowano jeszcze trzecią - "neutralną płciowo". Basen będzie po tym remoncie ponownie otwarty w najbliższy weekend. Wil może latać. Alan Lawrence opublikował serię zdjęć, na których jego najmłodsze dziecko "lata". Chłopiec urodził się z zespołem Downa, a jego ojciec poprzez przerobione komputerowo zdjęcia chce pokazać, że "ludzie upośledzeni mogą robić wszystko o czym marzą". Fotografie mają pojawić się w specjalnym kalendarzu. Sobota przyniesie kosmiczną Na najbliższą sobotę naukowcy zapowiadają kosmiczną ulewę. Przewidują, że na godzinę spadnie nawet tysiąc meteorów. Efekty specjalne roju możemy zaobserwować na niebie między 8.30 a 9.40 czasu polskiego. Najlepsze punkty obserwacyjne będą jednak w USA i Kanadzie, gdyż na tych obszarach w czasie widowiska będzie noc. Ekskluzywne pole golfowe Fotografowi José Palazonowi udało się zrobić nietypowe zdjęcie. Widać na nim osoby grające w golfa i imigrantów siedzących na wysokim ogrodzeniu wokół pola golfowego. Zdjęcie pokazuje różnice między bogatymi Europejczykami, a biednymi Afrykańczykami, którzy są gotowi na wszystko, by przedostać się do Europy. Wielki powrót człowieka-choinki Najsłynniejsza polska chodząca choinka powróciła. Tym razem człowiek-choinka pojawił się na dworcu PKP w Poznaniu. Mimo początkowych problemów ze zmieszczeniem się w windzie, udało mu się zjechać na wybrane piętro. Wśród zdziwionych pasażerów był też mass_fcs, który przysłał nagranie do redakcji Kontaktu 24. Iran wysłał małpę Iran wysłał w kosmos już drugą małpę - twierdzą irańskie władze. Jak przekazano, zwierzę wróciło zdrowe na ziemię. Jestem gejem. Szef Tim Cook, szef koncernu Apple potwierdził oficjalnie to, co od lat była tajemnicą poliszynela. - Jestem dumny, że jestem gejem. Uważam, że homoseksualizm to jeden z największych darów, który dał mi Bóg - napisał. Szef Apple'a twierdzi, że fakt, iż jest gejem, pozwala mu lepiej zrozumieć, co to znaczy być w mniejszości. - To uczyniło mnie bardziej empatycznym i doprowadziło do bogatszego życia. Bywało, że było to trudne, ale jednocześnie dało mi pewność, że warto być sobą i podążać własną drogą, aby wznieść się ponad przeciętność. Homoseksualizm dał mi też skórę twardą niczym u nosorożca, która przydaje się, gdy jesteś prezesem Apple'a - podkreślił. Kosmiczny kwintet w Sonda Cassini-Huygens zdołała uchwycić w jednym kadrze pięć księżyców Saturna: Reę, Enceladusa, Mimasa, Pandorę oraz Janusa o nieregularnym kształcie. Na kadrze widać także fragment jego pierścieni. Złudzenie optyczne sprawia, że niektóre z nich wydają się większe, niż są w rzeczywistości.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Cadillaca nietanio sprzedam.

Cadillaca nietanio sprzedam. Auto Warrena Buffetta na aukcji

Warren Buffett sprzedaje swojego Cadillaca na aukcji charytatywnej. Samochód jest wart około 12 tysięcy dolarów, jednak obecny ...
POPRZEDNI WPIS →
Apple podbije niebo?

Apple podbije niebo? Amerykanie zapłacą iPhonem na pokładzie taniej linii lotniczej

JetBlue ogłosiły we wtorek, że staną się pierwszą linią, która będzie akceptować płatności od pasażerów w tracie ...