1
Rysie zaczęły wychodzić z lasów. To przez mroźną zeszłoroczną zimę

Rysie zaczęły wychodzić z lasów. To przez mroźną zeszłoroczną zimę

Rysie wychodzą z lasów, aby zdobyć pożywienie - alarmuje organizacja ekologiczna WWF Polska. Ubiegłoroczna mroźna zima mogła spowodować spadek liczebności saren, co zmusiło rysie do szukania pokarmu poza lasami.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Potężny rozbłysk na Do potężnego rozbłysku słonecznego doszło wieczorem w piątek. Kilka dni wcześniej na dziennej gwieździe występowały burze słoneczne. Najcenniejsza rzecz na Niewielki znaczek pocztowy "British Guiana 1 c Magenta" wydany w 1856 roku w Gujanie Brytyjskiej sprzedano na aukcji w Nowym Jorku za 9,5 mln dolarów. To ostatni istniejący egzemplarz. Świat widziany zza Co widzi ofiara krokodyla? Zwykle nie jest w stanie tego opowiedzieć, ponieważ chwilę później jest martwa i ląduje na dnie brzucha drapieżnika. Chris Madden - opiekun groźnych gadów na Florydzie - postanowił jednak nagrać krótki film "z perspektywy ofiary" krokodyla. Zamontował niewielką kamerę na wysięgniku, i zachowując bezpieczną odległość, po prostu pozwolił gadowi zatrzasnąć silne, najeżone ostrymi zębami szczęki na kamerze. Naukowcy szukają leku, Cztery instytucje naukowe i dwie firmy biotechnologiczne - głównie z Gdańska - pracują wspólnie nad lekiem, który może pomóc w gojeniu się ran. Obiektem ich badań są nowo odkryte substancje bioaktywne, które mają być aplikowane na zranienia w formie hydrożeli. Głowy Królika i Dwie chińskie relikwie z brązu skradzione z Chin w 1860 roku trafiły z powrotem do kraju swojego pochodzenia. Przekazał je francuski miliarder, który zlicytował je na aukcji w Paryżu. Jest jak wielkie Składa się z dwóch płatów tworzących razem zarys kręgla albo kurzego udka - takie cechy asteroidy 2014 HQ124, która tydzień temu minęła Ziemię, ukazują zdjęcia uzyskane przez naukowców z NASA. To jedne z najbardziej szczegółowych obserwacji radarowych takiego obiektu. Pozwalają dostrzec detale nawet o wielkości niecałych 4 m. Vanity Fair wybrał Kerry Washington, aktorka znana z "Django", została uznana za najlepiej ubraną osobę na świecie przez magazyn "Vanity Fair". Na prestiżowej liście znaleźli się również m.in. Beyoncé, Kate Middleton, Charlize Theron i Justin Timberlake. Po raz pierwszy do śmietanki towarzyskiej dołączył także przedstawiciel blogosfery modowej. Nie była to jednak Kasia Tusk. Salto mortale i W sieci furorę robi wyjątkowy rzut do kosza. Nastolatek zamiast standardowego rzutu wykonał salta i obroty, a dopiero potem posłał piłkę w kierunku obręczy. I trafił z niemal chirurgiczną precyzją. Internet huczy: to fake.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Moda na jedzenie

Moda na jedzenie wacików. 16-latka w poważnym stanie

16-letnia dziewczyna z rumuńskiego miasta Vasuli trafiła do szpitala w ciężkim stanie po tym, jak zjadła waciki ...
POPRZEDNI WPIS →
Bryła lodu i

"Bryła lodu i skał wielka jak góra wyparowała". Kometa nie przetrwała przelotu obok Słońca

"Bryła lodu i skał wielkości góry wyparowała" - napisała na Twitterze NASA Solar System, potwierdzając wcześniejsze doniesienia ...