-8
RMF24: Komórki jednak nie są szkodliwe?

RMF24: Komórki jednak nie są szkodliwe?

Znamy rezultaty 11-letnich badan wpływu telefonów komórkowych na zdrowie człowieka. Przeprowadzono je na zlecenie brytyjskiego rządu i firm telekomunikacyjnych i kosztowały 13 milionów funtów. Wykluczyły jakikolwiek związek telefonii komórkowej z chorobami nowotworowymi.     


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Ekspert: Einstein nie Twórca ogólnej teorii względności Albert Einstein, gdyby pracował dziś na którymś z brytyjskich uniwersytetów, to byłby zagrożony zwolnieniem, ponieważ jego teoretyczne dociekania nie miałyby przełożenia na granty - twierdzi oksfordzki profesor Fergus Millar.     Tajemnicze chmury nad Naukowcy wyjaśnili zagadkę tajemniczych chmur powstających nad Morzem Wschodniosyberyjskim. Rozwiązanie jest o wiele prostsze niż ktokolwiek przypuszczał. odkrywcy.pl Piezofile mogą występować Wśród mikroorganizmów ekstremofilnych na szczególną uwagę astrobiologów zasługują piezofile (barofile). Zdaniem astrobiologów mogą one zamieszkiwać planety i księżyce Układu Słonecznego odkrywcy.pl Truli nas tym Unia Europejska wprowadziła w życie regulacje, z których wynika, że grupa pestycydów powiązana z masowym ginięciem pszczół jest niebezpieczna także dla zdrowia ludzi. Kraje UE będą musiały też rozważyć całkowity zakaz stosowania tych środków. Na razie będzie on obowiązywał przez dwa lata. odkrywcy.pl W jeziorze Wostok Obecność RNA specyficznych bakterii w próbkach pobranych na Antarktydzie sugeruje, że w ukrytym pod lodem jeziorze mogą żyć małże, skorupiaki, a nawet ryby odkrywcy.pl Naukowe niespodzianki Większość ludzi podchodzi do nauki z nabożną czcią, nie zdając sobie sprawy, jak często uczeni się mylą, bądź działają po omacku. Wiele osób zwyczajnie nie wie, że liczne eksperymenty miały niespodziewany dla naukowców przebieg lub też ich rezultaty były wykorzystywane w inny sposób niż pierwotnie zakładano, przynosząc nam w efekcie korzyści, które potrafiły trwale odmienić nasze życie odkrywcy.pl Polska jednym z Europejska Agencja Środowiska (EEA) opublikowała raport dotyczący zanieczyszczenia powietrza. Niestety, wśród dziesięciu najbardziej „zadymionych” miejscowości znalazło się aż sześć polskich miast. Gorzej niż w Polsce jest tylko w Bułgarii odkrywcy.pl Największe wydarzenia naukowe Nowa metoda leczenia nowotworów polegająca na przeprogramowaniu układu odpornościowe największym osiągnięciem naukowym 2013 roku według pisma "Science". Badacz meteorytów Wiktor Grochowski został wyróżniony przez "Nature".    
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
RMF24: ​Poród sprzed

RMF24: ​Poród sprzed ćwierć miliarda lat

Naukowcy z Chin, Stanów Zjednoczonych i Włoch odnaleźli zapisany w skale poród sprzed 248 milionów lat. Dramatyczna ...
POPRZEDNI WPIS →
Naukowcy: Dysleksja to

Naukowcy: Dysleksja to wygodna etykietka. Takie schorzenie nie istnieje

Dysleksja to tylko tylko wygodna etykietka, a w rzeczywistości takie schorzenie nie istnieje - twierdzą naukowcy. Wydana ...