-14
Wklejono 2012-12-30 17:06
Ręce na pianinie

Ręce na pianinie

Niektórzy właściciele fortepianów są przerażeni, gdy dowiadują się, że ich pianino ma pęknięcie płyty rezonansowej. Choć może to brzmieć niepokojąco, to nie oznacza automatycznie, że pianino musi zostać przebudowane lub wymienione. Faktem jest, że fortepiany są wrażliwe na zmiany klimatu, a także na warunki panujące w pokojach. Największym czynnikiem wpływającym na strojenie fortepianu i stabilność jest wilgotność. Drewno, które zostało wykorzystane do budowy pianina może wyschnąć w ciągu wielu lat użytkowania. Ten proces suszenia się w końcu może doprowadzić do rozłamu występującego wzdłuż faktury gdzieś na płycie rezonansowej. Kryteria co do tego, czy konieczna jest naprawa płyty rezonansowej, zależą od stopnia zakłócenia dźwięku fortepianu na różnych częstotliwościach. Podstawowe rodzaje napraw pianina, to dodanie kleju między płyty rezonansowe i żebra najbliżej szczeliny i wyciągnięcie płyty rezonansowej z powrotem do żeber albo za pomocą śrub lub inną metodą. To zazwyczaj eliminuj hałas przy pracy pianina.


Zobacz inne informacje z kategorii
Ręce na pianinie Niektórzy właściciele fortepianów są przerażeni, gdy dowiadują się, że ich pianino ma pęknięcie płyty rezonansowej. Choć może to brzmieć niepokojąco, to nie oznacza automatycznie, że pianino musi zostać przebudowane lub wymienione. Faktem jest, że fortepiany są wrażliwe na zmiany klimatu, a także na warunki panujące w pokojach. Największym czynnikiem wpływającym na strojenie fortepianu i stabilność jest wilgotność. Drewno, które zostało wykorzystane do budowy pianina może wyschnąć w ciągu wielu lat użytkowania. Ten proces suszenia się w końcu może doprowadzić do rozłamu występującego wzdłuż faktury gdzieś na płycie rezonansowej. Kryteria co do tego, czy konieczna jest naprawa płyty rezonansowej, zależą od stopnia zakłócenia dźwięku fortepianu na różnych częstotliwościach. Podstawowe rodzaje napraw pianina, to dodanie kleju między płyty rezonansowe i żebra najbliżej szczeliny i wyciągnięcie płyty rezonansowej z powrotem do żeber albo za pomocą śrub lub inną metodą. To zazwyczaj eliminuj hałas przy pracy pianina. Król muzyki pop Urodził się 29 sierpnia 1958 roku, jako Michael Joseph Jackson był 8. z 10 dzieci w rodzinie. Jego ojciec był robotnikiem w hucie. Rodzina Jackson żyła w miejscowości Garry w stanie Indiana. Jego ojciec Joseph Walter Jackson również był wykonawcą w zespole o nazwie Falcons. W dzieciństwie ojciec nadużywał przemocy zarówno słownej, jak i fizycznie, zgodnie z oświadczeniami złożonymi przez Michaela Jacksona później. Początek muzycznej kariery Michaela Jacksona rozpoczął się, kiedy wraz z innym bratem Marlonem dołączył do zespołu w 1964 roku. Choć miał możliwość występowania jako zapasowy muzyk, wkrótce rozpoczął dzielenie się główną rolą piosenkarza wraz z bratem Jermaine. Nazwa grupy uległa wówczas zmianie na Jackson 5. W 1968 roku magazyn "Rolling Stones" opisał go jako młodego piosenkarza o ogromnym talencie. W 1978 roku Michael Jackson pojawił się w musicalu "The Wiz". Później został wydany solowy album Jacksona, który nazwano "Off the Wall". W tym czasie, Jackson złamał nos i do operacji zastosowano elementy z tworzywa sztucznego.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Król muzyki pop

Król muzyki pop

Urodził się 29 sierpnia 1958 roku, jako Michael Joseph Jackson był 8. z 10 dzieci w rodzinie. ...
POPRZEDNI WPIS →
NVIDIA

NVIDIA

Sterowniki NVIDIA karty graficznej są bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania większości komputerów w dzisiejszych czasach. Są one ...