-3
Polska leży w Niemczech i ma kolonie. 
Czyli Amerykanie rysują Europę

Polska leży w Niemczech i ma kolonie. Czyli Amerykanie rysują Europę

Geografia to trudna nauka, zwłaszcza dla mieszkańców USA. Amerykańska nieznajomość położenia wielu krajów, z których większość jest przecież "sojusznikami", jest wręcz legendarna. Stereotyp utrwala mała sonda, którą przeprowadził wśród swoich współpracowników portal Buzzfeed. Można się z niego dowiedzieć, że Polska ma wiele postaci, choć relatywnie często trafia w dobre miejsce.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Microsoft wraca do Urządzenia ubieralne to jeden z kierunków, w jakim w najbliższych latach podążać będzie branża nowych technologii. Sporo firm już weszło na ten rynek, inne zapewne wkrótce pójdą w ich ślady. Pierwsze skrzypce w nowym segmencie chce grać Microsoft. I rzeczywiście, za sprawą nowego szefa, firma z Redmond znów zaczyna kojarzyć się z innowacyjnością. Kiedy nie zmieszczą W październiku populacja dziko żyjących rysi w Polsce powiększy się o kolejne dwa osobniki, podaje WWF Polska. Młode rysie dzięki metodzie wychowawczej "born to be free" lada moment dołączą do swoich dzikich pobratymców. Nastąpi to w chwili, gdy przestaną się mieścić w przejściu w swojej zagrodzie. Lawa z wulkanu Aktywność wulkanu Kilauea na hawajskiej Wielkiej Wyspie zmniejszyła się. W ciągu dziesięciu godzin gorący potok pokonał niecałe 50 m. Nie oznacza to jednak, że jest bezpiecznie. Lawa podąża w kierunku centrum handlowego w Pahoa. Terrorysta z wielkimi Pracowników leśnictwa Przychody pewien mieszkaniec ze wsi Osowiec postawił na nogi, alarmując o zagrożeniu, w jakim się znalazł. Jego ogród znalazł się pod rządami groźnego osobnika zdolnego "przemeblować" środowisko na swoją modłę i bez trudu powalającego drzewa, których pień ma nawet metr średnicy. Wycinka lasów: najlepiej Analizy 143 mld pikseli znajdujących się na 654 tys. obrazów z misji Landsat umożliwiły stworzenie mapy, z której można odczytać, jaka część naszej planety została wylesiona oraz na jakim obszarze zasadzono nowe drzewa. Okazuje się, że wystarczyło dziesięć lat, żeby z powierzchni naszej planety zniknęło 2,3 mln km kw. lasów. #FreeSavchenko. Internauci apelują Nadija Sawczenko jest ukraińską nawigatorką, która walczyła w Donbasie. W czerwcu została zatrzymana przez separatystów i przewieziona do donieckiego więzienia. 8 lipca "odnalazła się" w rosyjskim areszcie i do dziś w nim przebywa. Czytając książki dłużej Najnowsze badania wskazują, że czytanie książek poprawia pamięć w stopniu o wiele większym, niż do tej pory przypuszczano. Amerykańscy lekarze przedstawili efekty 6-letniego eksperymentu. Forbes: Oscary nierówności Oscary 2015 roku to Oscary nierówności społecznych - pisze "Forbes". Jak wylicza ta prestiżowa gazeta, na 127 nominowanych osób 102 to mężczyźni. Trzy najważniejsze nagrody - najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny i scenariusz adoptowany - zdobyli mężczyźni. Tylko mężczyźni byli nominowani w takich kategoriach jak efekty specjalne i montaż dźwięku - podaje "Forbes".
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Sadysta z Gry

Sadysta z "Gry o tron" rzuca aktorstwo. "Nie jest tym, co mnie pociąga"

- Zawsze chciałem grać, ale po ostatnich latach na planie zacząłem zmieniać zdanie - przyznał Jack Gleeson, ...
POPRZEDNI WPIS →
Bezrobotni szybciej się

Bezrobotni szybciej się starzeją

Mężczyźni, którzy przez dłuższy czas pozostają nieaktywni zawodowo wykazują oznaki przedwczesnego starzenia się organizmu na poziomie komórkowym. ...