-9

"Połączyli dwa spojrzenia w jedno"

Czym na Nobla zasłużyli sobie tegoroczni laureaci w dziedzinie chemii? Dzięki ich pracy "można było stworzyć programy komputerowe, które symulują, przewidują, jak zachowają się różne związki chemiczne w różnych sytuacjach" - tłumaczy publicysta naukowy Tomasz Rożek.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
iPhone chroni pedofilów Nowe rozwiązanie dotyczące ochrony prywatności zastosowane przez Apple chronią porywaczy, pedofilów i terrorystów - powiedział dyrektor FBI James Comey w wywiadzie dla telewizji CBS. Jak dodał, standardy szyfrowania koncernu z Cupertino "stawiają ludzi poza prawem". Złoto spowoduje, że Współczesne protezy są coraz bardziej zaawansowane. To zdecydowanie pomaga osobom kalekim odzyskać sprawność po nieszczęśliwym wypadku. Izraelscy naukowcy postanowili pójść jeszcze dalej i stworzyli powłokę, która może przywrócić czucie w sztucznej kończynie. Jaki rozmiar telewizora Sharp udostępnił aplikację augmented reality - AR (rozszerzonej rzeczywistości), aby pomóc w wyborze najlepszego telewizora o przekątnej powyżej 50 cali. Bezpłatna aplikacja wykorzystuje technologię AR, aby pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru telewizora. Aplikacja pozwala kupującym na wizualizację telewizorów o przekątnej od 50 do 90 cali w ich własnym domu. tech.wp.pl Nowelizacja planu numeracji Dziś wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 30. października 2013 roku w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telekomunikacyjnych. tech.wp.pl Zuckerberg przesadza z Mark Zuckerberg z pewnością prezentuje podobną postawę, co szef Amazona Jeff Bezos. Zdaje się mówić: "Nie obchodzi mnie, co o tym myślicie dziś, bo wiem, że wszystkie te inwestycje się zwrócą. Za 10 lat technologia wirtualnej rzeczywistości stworzy zupełnie nowe medium, a internet obejmie swym zasięgiem cały świat" - ocenia Bloomberg. Od dziś taniej Urząd Komunikacji Elektronicznej ma dobre informacje dla wszystkich użytkowników sieci komórkowych podróżujących po krajach Unii Europejskiej. Zgodnie ze zmienionym rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE od 1 lipca 2013 r. ulegają obniżeniu opłaty za usługi telekomunikacyjne poza granicami rodzimego kraju abonenta (tzw. roaming). tech.wp.pl Szejkowie zainwestują w Portal technologiczny cnet informuje, że bank Goldman Sachs i inwestorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich są bliscy zainwestowania kwoty 400 mln dolarów w streamingowy serwis muzyczny Spotify. Tym samym wartość firmy wzrosłaby do 8 mld dolarów. Ładowarki do tabletu Fińska firma Nokia wydała w czwartek ostrzeżenie dla 30 tys. użytkowników tabletu Lumia 2520. Zaapelowała, by nie używali ładowarki do tego urządzenia, gdyż grozi to porażeniem prądem.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Wygrywamy zawody łazików

Wygrywamy zawody łazików marsjańskich, teraz sami je zorganizujemy

To już pewne. W 2014 roku po raz pierwszy odbędą się w Polsce prestiżowe European Rover Challenge ...
POPRZEDNI WPIS →
Proces wydawniczy z

"Proces wydawniczy z lat 70. jest martwy". Rewolucja w "Financial Times"

"Financial Times" zamierza w pierwszej połowie przyszłego roku przejść na jedno globalne wydanie drukowane zamiast obecnych edycji ...