1
Pod koniec stycznia nastąpi bliskie i bezpieczne rendez-vous Ziemi z asteroidą

Pod koniec stycznia nastąpi bliskie i bezpieczne rendez-vous Ziemi z asteroidą

Asteroida opisana przez naukowców jako 2004 BL86, już wkrótce minie Ziemię w odległości równej trzykrotnemu dystansowi pomiędzy naszą planetą a Księżycem. Do spotkania dojdzie pod koniec stycznia. Eksperci zwracają uwagę, że to będzie najbliższe kosmiczne rendez-vous Ziemi i kosmicznej skały. Kolejne nastąpi dopiero w 2027 roku.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Spór w Sejmie Sejm ustanowił w piątek rok 2014 rokiem Jana Karskiego, Oskara Kolberga i św. Jana z Dukli. Uchwały w sprawie dwóch pierwszych patronów zostały przyjęte jednogłośnie, natomiast przeciw rekomendacji świętego głosowało 42 posłów, a 18 wstrzymało się od głosu. Roman Kotliński (TR) postulował, by o przypisywanym świętemu lewitowaniu wypowiedział się Antoni Macierewicz (PiS). Kuba Wojewódzki szuka Chcesz zostać "nową Wodzianką" i brać udział w najpopularniejszym programie rozrywkowym? Zgłoś się na casting do programu "Kuba Wojewódzki". Nietypowa i wzorowa Przy produkcji piwa zużywa się bardzo dużo ziarna. Nawet małe browary, jak Lion Bridge z amerykańskiego stanu Iowa, potrzebują 200 - 300 kg jęczmienia, by wyprodukować 15 hektolitrów złotego trunku. Jednak co z nim zrobić, gdy w procesie fermentacji wytrąci się cały zawarty w ziarnie cukier? Od kilku tygodni Lion Bridge przekazuje go… kurczakom. Z Fukushimy uciekli Około 500 zwierząt - m.in. psów, gęsi, kóz - i jeden człowiek, który został w Fukushimie, by się nimi opiekować. - Nawet gdybym wyjechał tylko na miesiąc, nie sądzę, by wtedy którekolwiek z tych zwierząt przeżyło - mówi Keigo Sakamoto, który po awarii elektrowni atomowej zdecydował się zostać na terenie zagrożonym promieniowaniem. Piękni i silni Choć na swoich kontach mają medale z najważniejszych sportowych imprez, to na co dzień zmagają się ze swoimi słabościami i brakiem zainteresowania. Teraz pokazują, że też mogą być atrakcyjni i nie ma dla nich rzeczy nieosiągalnych - 12 niepełnosprawnych sportowców znalazło się na kartach kalendarza "Paraolimpijczycy 2015". W ten sposób walczą o zainteresowanie wielkiego biznesu sportem paraolimpijskim. I przekonują, że niepełnosprawny nie znaczy wcale "brzydki i słaby". Prowadzący w samej To nie "Birdman" był głównym bohaterem niedzielnej gali rozdania Oscarów. Przynajmniej według internautów, którzy z tegorocznej ceremonii zapamiętali zupełnie inne momenty. Ich największą uwagę przykuły m.in. statuetki z żółtych klocków i "gumowe" rękawiczki Lady Gagi. Mędrzec wyśnił tysiąc Indyjskiemu wioskowemu mędrcowi przyśnił się skarb. I to nie byle jaki, bo było to aż tysiąc ton czystego złota. Mężczyzna twierdzi, że we śnie widział dokładnie lokalizację skarbu, i wysłał list do banku centralnego. O sprawie dowiedział się rząd i szybko wysłał archeologów na poszukiwania. Maroko z alkomatami Na marokańskich szosach i ulicach miast pojawili się po raz pierwszy policjanci wyposażeni w alkomaty, aby kontrolować kierowców, mimo iż w tym muzułmańskim kraju niezależnie od przepisów drogowych spożywania alkoholu zabrania również religia.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Wyślemy brokat do

"Wyślemy brokat do ludzi, których nienawidzisz". Nietypowe bomby hitem internetu

Wysyłkę "brokatowej bomby" proponuje jeden z portali internetowych. Przesyłki z dużą ilością błyszczących drobinek mają być wysyłane ...
POPRZEDNI WPIS →
Wulkan Hunga Tonga-Hunga

Wulkan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai "dyszy" co pięć minut

Od środy podwodny wulkan Hunga Tonga-Hunga Ha'apai znajdujący się w odległości około 65 kilometrów na północ od ...