0
Piękni i silni nie tylko na arenach. Paraolimpijczycy

Piękni i silni nie tylko na arenach. Paraolimpijczycy "do wzięcia" w kalendarzu

Choć na swoich kontach mają medale z najważniejszych sportowych imprez, to na co dzień zmagają się ze swoimi słabościami i brakiem zainteresowania. Teraz pokazują, że też mogą być atrakcyjni i nie ma dla nich rzeczy nieosiągalnych - 12 niepełnosprawnych sportowców znalazło się na kartach kalendarza "Paraolimpijczycy 2015". W ten sposób walczą o zainteresowanie wielkiego biznesu sportem paraolimpijskim. I przekonują, że niepełnosprawny nie znaczy wcale "brzydki i słaby".


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Bez dymka w Bob Iger, szef Disneya, zapowiedział, że pokazywanie palenia papierosów w filmach dla dzieci w jego wytwórni będzie całkowicie zakazane. Z jednym wyjątkiem: ograniczenie ma nie dotyczyć postaci historycznych, które paliły. - Myślę, że postępujemy słusznie - powiedział. Oko cyklonu, cienie Alexander Gerst większość czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej gapi się przez okno i podziwia świat z wysokości ponad 300 km nad Ziemią. Przy okazji robi setki zdjęć dokumentujących to, co zachwyca go najbardziej: cienie rzucane przez chmury, oko cyklonu, burze piaskowe, zorze polarne, a nawet systemy nawadniania. I regularnie wrzuca je na swojego Twittera. Madonna oskarżona o W mediach społecznościowych zawrzało. Kolejny raz za sprawą Madonny i jej nowego krążka "Rebel Heart". Pomysł internautów na przerabianie okładki płyty, tak jej się spodobał, że najciekawsze prace udostępnia na swoich profilach w serwisach społecznościowych. Jednak przeróbki, do których wykorzystano zdjęcia Nelsona Madeli i Martina Luthera Kinga Jr., wywołały kontrowersje. Książę Harry będzie Po zaliczeniu trwających sześć godzin lotów egzaminacyjnych książę Harry, młodszy syn brytyjskiego następcy tronu księcia Walii Karola, uzyskał kwalifikacje dowódcy śmigłowca bojowego Apache. Kosmiczny kwintet w Sonda Cassini-Huygens zdołała uchwycić w jednym kadrze pięć księżyców Saturna: Reę, Enceladusa, Mimasa, Pandorę oraz Janusa o nieregularnym kształcie. Na kadrze widać także fragment jego pierścieni. Złudzenie optyczne sprawia, że niektóre z nich wydają się większe, niż są w rzeczywistości. Są punkty na Prognozy pogody na święta Bożego Narodzenia nie napawają optymizmem. Synoptycy zapowiadają, że nie ma co liczyć na opady śniegu. Braki białego puchu dotkliwie odczuwają spędzający święta w kurortach narciarskich. Dlatego armatki śnieżne próbują ratować sytuację. Niezwykłe zdjęcia Księżyca Księżyc z poniedziałku na wtorek zachwyca nas swoim pięknem. Już wczoraj w nocy wielu osobom nie dał spać, tak bardzo rozświetlał niebo. Dziś będzie błyszczał jeszcze mocniej, prezentując przepiękną, pełną tarczę. Pada śnieg? Zrzuć W sieci nabiera rozpędu kolejna akcja po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo". Tym razem internauci postanowili wziąć w obronę społeczność muzułmańską. Jednocześnie na Twitterze już ponad 2 miliony razy użyto hashtagu #JeSuisCharlie, na dowód solidarności z ofiarami ataku w Paryżu.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
R2D2 postać pełna

R2D2 "postać pełna emocji". Zobacz, kim może być w Twoim domu

Gwiezdne wojny były inspiracją dla wózka inwalidzkiego. Natchnęły też wynalazców do tworzenia robotów, które coraz częściej będą ...
POPRZEDNI WPIS →
Gwiazda Bollywood uderzona

Gwiazda Bollywood uderzona w twarz. Widza oburzyła sukienka

Znana indyjska aktorka i modelka Gauhar Khan została uderzona w twarz przez jedną z osób na widowni. ...