-7
Orliki się spóźniają.

Orliki się spóźniają. "Pierwszy raz od wielu lat"

- Pierwszy raz od wielu lat opóźnił się sezon lęgowy orlików krzykliwych na Warmii - poinformowali ornitolodzy z Komitetu Ochrony Orłów. W niektórych gniazdach jeszcze w połowie sierpnia, na miesiąc przed terminem odlotu do Afryki będą nielotne pisklęta.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Światowy Dzień Telewizji. Mało kto wyobraża sobie życie bez telewizji. To ona dziś bawi, uczy i informuje. 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Telewizji. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1996 roku, dla podkreślenia rosnącego wpływu telewizji na decyzje rządzących. - Telewizja pomaga przybliżyć świat ludziom w ich codziennym życiu - zaznacza sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. O włos od Chwilę prawdziwej grozy przeżyło dwóch mężczyzn, którzy ścigali się z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Rozszalałe zwierzęta pochwyciły śmiałków na rogi, rzucając nimi o ziemię. Choć byki nie ubodły ich śmiertelnie, zostali zabrani do szpitala. Stworzył Pretty Woman Arnon Milchan, producent takich filmowych hitów, jak "Pretty Woman" czy "Fight Club" przyznał, że szpiegował na rzecz Izraela. Zbierał dane przydatne w programie budowy broni nuklearnej. Pierwsza kaczka. 10-letnia Gdy stylistka Susannah Constantine opublikowała fotografię swojej córki, została ostro skrytykowana przez obrońców praw zwierząt i internautów. Na zdjęciu 10-letnia dziewczynka trzyma w ręce martwą kaczkę, a twarz ma ubrudzoną krwią. Przez zaćmienie ucierpieli Sieci energetyczne w Niemczech stanęły przed bezprecedensowym wyzwaniem. W piątek rano, po trwającym 2,5 godziny zaćmieniu słońca, odnotowali nagłe spadki energii, a później gwałtowne wzrosty w sieci. Udział ogniw fotowoltaicznych w ogólnym miksie energetycznym jest w Niemczech dość wysoki. Bobry uratowały wioskę Mieszkańcy rosyjskiej wsi Bobrowka od kilku lat z niepokojem obserwowali wysychające okoliczne jeziora i źródła. Przed narastającym problemem uratowała ich rodzina bobrów, robiąc to, w czym bobry są najlepsze. Wieloryb wyrzucił surfera W Sydney doszło do nietypowego wypadku - wieloryb potrącił surfera. Mężczyzna stracił przytomność, gdy gigantyczny ssak wyrzucił go na kilka metrów w powietrze. Vanity Fair wybrał Kerry Washington, aktorka znana z "Django", została uznana za najlepiej ubraną osobę na świecie przez magazyn "Vanity Fair". Na prestiżowej liście znaleźli się również m.in. Beyoncé, Kate Middleton, Charlize Theron i Justin Timberlake. Po raz pierwszy do śmietanki towarzyskiej dołączył także przedstawiciel blogosfery modowej. Nie była to jednak Kasia Tusk.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Inkowie odurzali składane

Inkowie odurzali składane w ofierze dzieci narkotykami i alkoholem

Dzieci składane w ofierze były przed śmiercią odurzane alkoholem i narkotykami - wynika z opublikowanych właśnie badań ...
POPRZEDNI WPIS →
Próbki śliny uzależnionych

Próbki śliny uzależnionych od komórek zdradzają: telefon podwyższa stres oksydacyjny

Badacze od lat próbują ustalić, w jaki sposób częste korzystanie z telefonów komórkowych może wpływać na nasze ...