-4
Olimpijska pochodnia już na ISS. Ale ogień nie zapłonie

Olimpijska pochodnia już na ISS. Ale ogień nie zapłonie

Rakieta Sojuz po sześciu godzinach lotu zacumowała do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na jej pokładzie oprócz trzyosobowej załogi znajduje się pochodnia olimpijska. Ze względów bezpieczeństwa niezostanie co prawda zapalona, ale za to w sobotę po raz pierwszy w historii znajdzie się bezpośrednio w przestrzeni kosmicznej.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Gejowskie sado-maso na Fińska poczta pokazała 33 nowe wzory znaczków, które wypuści w tym roku. Wśród scen zimowych i jesiennych ogrodów są też te bardziej "niegrzeczne": pokazujące tematykę męskiego homoerotyzmu. Ich autorem jest jeden z najbardziej cenionych fińskich ilustratorów i kultowy artysta subkultury gejowskiej - Touko Laaksonen, znany jako Tom of Finland. Pył kosmiczny pozwoli Każdego roku na powierzchnię Ziemi spada ok. 40 tys. ton pyłu kosmicznego, możliwe jest więc, że podczas odkurzania mieszkania pozbywamy się cząstek, które kiedyś budowały potężną planetoidę lub kometę. Naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się tym niewielkim fragmentom, bo mają nadzieję, że dzięki temu lepiej poznają tajemnice Kosmosu i życia na Ziemi. Weselne wpadki czy A może jelonek, który wkradł się do hotelu, albo dzielny kierowca, który pałką ukarał złodzieja? Zagłosuj w plebiscycie. Chmura słonecznej plazmy Ostatnie badania naukowców wykazały, że fala uderzeniowa jednej z ostatnich potężnych eksplozji na Słońcu minęła Ziemię o włos. Jej rozmiary i siła były zdolne rozpętać burzę magnetyczną na miarę tej z roku 1859, kiedy to indukowany przez naładowane cząsteczki prąd był na tyle silny, że sprzęt elektryczny działał bez podłączenia do gniazdka. Padają rekordy. Łotwa Dla Łotyszy trwa właśnie najgorętsze lato w historii. W niedzielę padł rekord wśród notowanych w tym kraju temperatur, czyli blisko 37 stopni Celsjusza. Ale w poniedziałek było jeszcze goręcej. Zabroniony pocałunek Obamy, Prezydent Barack Obama otrzymał ostrzeżenie: "niech pan nie dotyka mojej dziewczyny". I nie dotknął, za to pocałował. Norwegowie mają problem - z nagością w szkolnych pomocach naukowych. Poza tym urodzaj na śmiałków: skaczą z klifu, skaczą z mostu... Wybierz wideo tygodnia tvn24.pl. Historia powstańczej miłości Poznali się w czasie Powstania Warszawskiego 70 lat temu: on walczył w batalionie "Kiliński", ona była sanitariuszką. Historia ich miłości spodobała się wam w tym tygodniu najbardziej i zdobyła 64 proc. waszych głosów w sondzie Wideo tygodnia tvn24.pl. Na podium znalazł się także film z rzecznikiem ONZ, który popłakał się na wizji, mówiąc o Strefie Gazy i nagranie z wypadku 88-latki. Dziewięć pikseli, które Czy w dobie smartfonów z aparatami coraz częściej przewyższającymi jakością podstawowe modele aparatów, ktoś jeszcze zachwyca się zdjęciem, na którym uchwycony obiekt ma zaledwie dziewięć pikseli szerokości? Okazuje się, że tak! Są to astronomowie, którzy na początku grudnia otrzymali fotografię planety karłowatej Ceres. Obraz został wykonany z odległości - uwaga- 1,2 mln km!
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Przybywa krezusów na

Przybywa krezusów na Bliskim Wschodzie. Razem mają ponad 354 miliardy dolarów

Na 354 miliardy dolarów szacuje się majątek, który posiadają 157 żyjący na Bliskim Wschodzie miliarderzy - podaje ...
POPRZEDNI WPIS →
Korrida narodową spuścizną

Korrida narodową spuścizną w Hiszpanii, ale nie w Katalonii?

Korrida będzie częścią narodowej spuścizny kulturalnej - taką ustawę zatwierdził hiszpański parlament. Pod petycją o zachowanie walk ...