0

"Niesamowity widok". Zamiast zaćmienia Brytyjczycy podziwiali... chmury

Nie wszystkim dane było zobaczyć zaćmienie Słońca. Brytyjczycy umieszczają więc w sieci zdjęcia zachmurzonego nieba i żartują, że "zaćmienie Słońca w Wielkiej Brytanii wygląda niesamowicie".


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
120 klisz ze Panorama Walimia (woj. dolnośląskie), której dziś już nie ma, pierwsze powojenne święta, pierwszy polski sklep i ludzie, ktorzy do miejscowości leżącej u podnóża Gór Sowich przyjechali po wojnie - to wszystko widnieje na zdjęciach autorstwa Filipa Rozbickiego. Mężczyzna zmarł kilka lat temu, a fotograficzną dokumentacją jego autorstwa odnaleziono przez przypadek. Trwa wywoływanie 120 rolek filmów. Wybudzona z kosmicznego Po prawie dziewięcioletniej kosmicznej podróży amerykańska sonda kosmiczna zbudziła się ze snu. Przemierzyła ponad cztery i pół miliarda kilometrów w przestrzeni międzyplanetarnej po to, by zbliżyć się do Plutona. Kapsuła Nowe Horyzonty zacznie pracę na krańcu Układu Słonecznego już na początku 2015 roku. Dostał mandat za Mieszkańcy włoskiego miasteczka Bellano nie mogą oglądać telewizji ani słuchać radia, bo nic nie słyszą. Spędzenie wolnego czasu w zaciszu swoich domów uniemożliwia im okoliczny wodospad. Na hałasy poskarżył się jeden z mieszkańców. Skarga wpłynęła do urzędu ds. ochrony środowiska. Teraz władze miasteczka będą musiały zapłacić karę w wysokości 1032 euro. Katastrofalne zderzenie? Pływający Miranda, księżyc Urana, od zawsze budził wielkie zaciekawienie. Ciało niebieskie, nazywane przez naukowców Frankensteinem, jest mocno zdeformowane. Badacze są blisko odkrycia przyczyny jego nienormalnego wyglądu. Prestiżowe wyróżnienie dla Międzynarodowe stowarzyszenie inżynierów IEEE uhonorowało prestiżowym wyróżnieniem Milestone (kamień milowy) trzech polskich matematyków: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego za złamanie kodów niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Hawaje jak Mars. Sześciu przyszłych astronautów rozpoczęło właśnie najdłuższą symulowaną misję, jaką zatwierdził rząd USA. Na jednej z hawajskich wysp spędzą aż pół roku, przebywając głównie w ciasnych mieszkalnych silosach, będących replikami w skali 1:1 baz, które w przyszłości zostaną wybudowane na powierzchni Czerwonej Planety. Kolorowo na Manhattanie, Pochody policji i straży pożarnej, orkiestry, szybkie samochody i kolorowe platformy - tak na ulicach Nowego Jorku mieszkańcy miasta świętowali 521. rocznicę przybycia Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Co roku, w drugi poniedziałek października, obchodzony jest Columbus Day, czyli Dzień Kolumba. Relację z tego wydarzenia zamieścił w Kontakcie 24 Reporter 24 o nicku darekny. Spadł pierwszy śnieg. Pierwszy tej jesieni śnieg spadł w środę w Zakopanem. Około południa pokryte cienką białą warstwą były zbocza Nosala i Gubałówki oraz najwyżej położona dzielnica miasta - Cyrhla.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Gdzie szukać szczęścia

Gdzie szukać szczęścia w Europie? Polacy nie są największymi ponurakami

Na czele rankingu znajdują się kraje skandynawskie - co mało kogo dziwi. Ale zaskoczeniem jest miejsce Polski, ...
POPRZEDNI WPIS →
Wenecja ma dosyć

Wenecja ma dosyć „inwazji na miasto”. Chce zmniejszyć liczbę turystów

Zamknięcie placu Świętego Marka i wprowadzenie biletów wstępu - to najbardziej radykalna z dyskutowanych propozycji uregulowania napływu ...