0
Microsoft nie dostarczy tabletów do rosyjskich szkół? Zaszkodziły zachodnie sankcje

Microsoft nie dostarczy tabletów do rosyjskich szkół? Zaszkodziły zachodnie sankcje

Microsoft zawiesza plany wprowadzenia tabletów do rosyjskich szkół - pisze "The Moscow Times". Do transakcji miało dojść w ramach umowy z przyjaźniącym się Putinem wydawcą podręczników Arkadym Rotenbergiem. Powodem miały być "wątpliwości" wynikające z zachodnich sankcji.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Yahoo gotowy zainwestować Internetowy gigant Yahoo jest bliski zainwestowania milionów dolarów w aplikację mobilną Snapchat, której wartość może oscylować w okolicach 10 mld dolarów. Kaganiec na tureckiego Sąd w Ankarze nakazał Facebookowi blokowanie stron, których treści obrażają proroka Mahometa. Trybunał zagroził wprowadzeniem zakazu dostępu do tego portalu społecznościowego w Turcji, jeśli Facebook się nie dostosuje - podały w poniedziałek media. Czy jesteś mądrzejszy Internet obiegło zadanie matematyczne, jakie pojawiło się w jednej z singapurskich podstawówek. Problem, z którym uporać się miały tamtejsze 14- i 15-latki sprawi trudność niejednemu dorosłemu. Czy poradzisz z nim sobie ty? tech.wp.pl Apple zapewnia: nowy Apple zapewnił, że nowy mobilny system iOS 8 będzie chronił dane zawarte w telefonach jak wiadomości tekstowe, e-maile, zdjęcia przed dostępem z zewnątrz, nawet jeśli będzie się ich domagać policja. Nestle odzyskuje wodę Nestle, największy na świecie producent żywności, uruchomił w Meksyku technologię odzyskiwania wody z mleka. To pozwoli zmniejszyć zużycie naturalnego surowca podczas produkcji, co jest szczególnie istotne w Meksyku, gdzie występują niedobory wody. Najczęściej wyszukiwane w 14 raz firma Google przygotowała zestawienie najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w Polsce i na świecie. "Anna Przybylska", "Mundial 2014" i "Conchita Wurst" to hasła, które w Polsce w 2014 r. najszybciej zdobywały popularność wśród fraz wyszukiwanych w sieci. Polacy chętnie zadawali też nurtujące ich pytania m.in. "gdzie jest Kopenhaga". Yahoo! będzie chronił Amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa będzie miała problem z czytaniem cudzej, prywatnej korespondencji wysyłanej i odbieranej za pomocą Yahoo!. Internetowy gigant zapowiedział wielkie wdrożenie szyfrowania transmisji. tech.wp.pl Wojsko, kino i Drony kojarzą się przeciętnemu Kowalskiemu z działaniami wojennymi. Wykorzystywali je m.in. Amerykanie w operacjach przeciwko talibom. Obecnie drony są używanie przez siły zbrojne także do obserwacji czy rozpoznania. Ale na dynamicznym rozwoju lotnictwa bezzałogowego może skorzystać przede wszystkim branża filmowa, transportowa, IT, a nawet hotelarska.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Historyczny Apple-1 na

Historyczny Apple-1 na sprzedaż. "To on rozpoczął rewolucję cyfrową"

Komputer, który Steve Jobs sprzedał prowadząc firmę w garażu swoich rodziców w 1976 roku za 600 dolarów, ...
POPRZEDNI WPIS →
To już zmierzch

To już zmierzch epoki Sony? Firma szuka sposobów na odbudowanie pozycji

W ostatnich latach koncern Sony przeżywa poważne trudności. Po dekadach rynkowej dominacji firmę dopadła stagnacja. Sprzedaż większości ...