-4
Machaliście Saturnowi? Tak wyglądaliście z odległości prawie 1,5 mld km

Machaliście Saturnowi? Tak wyglądaliście z odległości prawie 1,5 mld km

Pierwsze zdjęcie z "dnia, w którym uśmiechnęła się Ziemia", opublikowane. Błękitna Planeta, sfotografowana z okolic Saturna, wygląda na nim jak diamencik. Poniżej niej błyszczy Księżyc.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Kotka broniąca chłopca Kotka, który obroniła czterolatka przed psem, bezkonkurencyjnie wygrała plebiscyt na najlepsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 91 procent Waszych głosów. Na drugim miejscu znalazło się ogniowe tornado w Kalifornii (3 proc. głosów), a na trzecim ex aequo ciężarówka, którą silny wiatr niemal zepchnął z drogi i bliskie spotkanie niedźwiedzia z wilkiem (2 proc. głosów). Chcesz być niewidzialny Martwisz się, że policja i służby specjalne będą podsłuchiwały twoje rozmowy przez smartfona? Być może "blackphone" jest właśnie dla ciebie. Smartfon szyfrujący połączenia telefoniczne i i kodujący połączenia internetowe pojawi się w lipcu na amerykańskim rynku. Z lotu ptaka Niezwykłe zdjęcie rozpaliło fanów "Gwiezdnych wojen" w sieci. Przelatując nad jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, instruktor latania zrobił fotografię, na której uchwycił niedokończony model Sokoła Millenium - kultowego statku Hana Solo, czyli Harrisona Forda. Okazało się, że przeleciał nad miejscem kręcenia najnowszej części cyklu. Półmetrowy gad wśliznął Sporych rozmiarów jaszczur zakradł się do mieszkania w Leshan w prowincji Syczuan. Strażakom, onieśmielonym swoim pierwszym spotkaniem z gadem, złapanie go zajęło pół godziny. Pancerne szkło, zbrojone Joe Lamarca już w połowie stycznia otworzy w Las Vegas salon z medyczną marihuaną. Wcześniej musi go jednak porządnie zabezpieczyć. Ochrona i kamery nie wystarczą, Lamarca zainstalował też pancerne szkło, zbrojone ściany i czujniki laserowe. - To musi być forteca. W mieście będzie tylko kilka lokalizacji tego typu. Dlatego kilka osób może wpaść na pomysł włamania się do nich. Tak przynajmniej działo się w innych stanach - wyjaśnia Jim Ferrence, rzecznik prasowy salonu. Choć medyczna marihuana jest legalna w Nevadzie od 14 lat, dopiero z początkiem 2015 roku będzie mogła być ona dystrybuowana poprzez placówki takie jak salon Joe Lamarki. Jak yeti łapie Już kilka tysięcy osób obserwuje na Twitterze konto @BostonYeti2015. Dokumentuje ono wędrówki tajemniczej białej postaci po ulicach Bostonu. Czy na wielkie miasto wraz ze śniegiem spadł yeti? Hotel jak pływający Wygląda jak olbrzymi płatek śniegu, a szklany dach pozwoli z każdego z 86 pokoi obserwować zorzę polarną. Na dodatek będzie pływać za kołem podbiegunowym w pobliżu fiordów w północnej Norwegii. To hotel Krystalla, który choć zostanie otwarty dopiero w grudniu 2016 roku, już teraz wzbudza sensację. - Będzie pierwszym pływającym hotelem w Europie - zachwalają pomysłodawcy. W Poczopku ptasie W miejscowości Poczopki w nadleśnictwie Krynki (woj. podlaskie) dwa łabędzie przewidywały aurę, jaka utrzyma się wiosną. Ptaki początkowo wahały się, jednak w duecie postanowiły dać jasno do zrozumienia leśniczym, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w nadchodzących miesiącach.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Niewyspanie sprzyja uprzedzeniom

Niewyspanie sprzyja uprzedzeniom

Gdy chce się nam spać, jesteśmy bardziej skłonni opierać swoje sądy na stereotypach - przekonują badacze, których ...
POPRZEDNI WPIS →
Vogue pobił rekord

"Vogue" pobił rekord roku. Waży najwięcej ze wszystkich gazet

Amerykańska edycja "Vogue'a", najbardziej wpływowego magazynu o modzie na świecie, pobiła rekord. Wrześniowy numer waży 3 kg ...