2
Krąży wokół chłodniejszej gwiazdy, do złudzenia przypomina Ziemię

Krąży wokół chłodniejszej gwiazdy, do złudzenia przypomina Ziemię

Podczas ostatniego spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego naukowcy z NASA podzielili się najnowszym odkryciem. Teleskop Keplera dostrzegł osiem egzoplanet, z których trzy znajdują się w tzw. ekosferze, czyli w bezpiecznej odległości od macierzystej gwiazdy. Jeden z tych obiektów do złudzenia przypomina Ziemię.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Gigantyczna anakonda złapana Potężne cielsko wypływa spośród krzaków na rzece. Po chwili ukazuje się ogromna sylwetka 17-metrowej anakondy z pełnym brzuchem. Niezrażeni rybacy podpływają bliżej i... łapią ją za ogon - a nagranie tego zdarzenia publikują w internecie. Teraz za to zapłacą. Mit piekielnego dzieciństwa Wizja młodej planety Ziemia, skąpanej w oceanach bulgoczącej lawy, w której płoną i topią się skały może okazać się dalece nietrafna. Badacze porównali ze sobą minerały cyrkonu sprzed 15 milionów z odkrytymi niedawno kryształami sprzed 4,3 miliardów lat. Ich wyniki negują dotychczasowe wyobrażenie planety z okresu, którego nazwa odnosi się do helleńskiego piekła. Kosmiczny kwintet w Sonda Cassini-Huygens zdołała uchwycić w jednym kadrze pięć księżyców Saturna: Reę, Enceladusa, Mimasa, Pandorę oraz Janusa o nieregularnym kształcie. Na kadrze widać także fragment jego pierścieni. Złudzenie optyczne sprawia, że niektóre z nich wydają się większe, niż są w rzeczywistości. Pełno tu ludzi - Nigdy nie myślałem, że przywyknę do patrzenia na nagą kobietę, która masturbuje się tuż przede mną - mówi Michael Sheen, który w "Masters of Sex" gra Williama Mastersa, pioniera w badaniu ludzkiej seksualności. Choć serial zadebiutuje dopiero jesienią, już teraz wzbudza zainteresowanie: z powodu odważnych scen i łamania tabu. Bo w większości programów zazwyczaj jest tylko jedna scena seksu, tu cały czas jest o seksie. Katy Perry i 29-letnia Amerykanka Katy Perry otrzymała nagrodę MTV - European Music Award (EMA) - dla najlepszej wokalistki. Wokalistą roku, czwarty raz z rzędu, uznano 19-letniego Kanadyjczyka Justina Biebera. Uroczysta gala odbyła się w niedzielę wieczorem w Amsterdamie. Floren Władysława Łokietka Narodowy Bank Polski, od jutra wprowadza do obiegu kolejne monety kolekcjonerskie z serii: “Skarby Stanisława Augusta”, a także “Historia monety polskiej”. Kolekcjonerzy mogą nabyć, złotą monetę o nominale 500 zł i srebrną pięćdziesięciozłotówkę z wizerunkiem Władysława Jagiełly oraz srebrne 20 zł z podobizną florena z czasów Władysława Łokietka. Szwedzki ranking bezlitosny. W Szwecji od niedawna wprowadzany jest nowy sposób oceniania filmów pod kątem tego, czy są wolne od stereotypów na temat płci. Sprawdzianu nie zdaje np. trylogia "Władcy pierścieni"', "The Social Network" i niemal wszystkie przygody Harry'ego Pottera. Zachwycający lot nad Zachwycające widoki brytyjskiego wybrzeża uchwycił 17-letni filmowiec-amator. Co ciekawe, nagrywając malowniczy przelot, nie musiał ruszać sie z pokoju hotelowego. Posłużył się kamerką GoPro zainstalowaną na kwadrokopterze.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Lodowe formacje na

Lodowe formacje na zamarzniętym Balatonie

Zima maluje piękne krajobrazy. Przekonali się o tym mieszkańcy Węgier, którzy mogli podziwiać niezwykłe lodowe formacje na ...
POPRZEDNI WPIS →
Miliard dolarów to

"Miliard dolarów to za mało". Odrzuciła ogromny czek za rozwód

Żona potentata naftowego Harolda Hamma odrzuciła czek wart prawie miliard dolarów, który otrzymała w ramach ugody w ...