-10
Koniec testów Pendolino.

Koniec testów Pendolino. "Pokazały, że pociąg i infrastruktura są gotowe"

20 tys. kilometrów przejechało Pendolino po polskich torach w listopadzie i grudniu. Wczoraj zakończyły się testy dynamiczne pociągu na Centralnej Magistrali Kolejowej łączącej Warszawę z Katowicami. Jak zapewnia PKP Intercity, przebiegły one pomyślnie.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Brytyjski wywiad elektroniczny Brytyjski wywiad elektroniczny GCHQ ma narzędzia służące do manipulowania informacjami dostępnymi w internecie i komunikacji za jego pośrednictwem, infiltrowania komputerów i rozpowszechniania określonych treści na portalach - ujawniono we wtorek. Największy kontenerowiec świata Największy i najnowocześniejszy na świecie kontenerowiec ruszył w dziewiczy rejs. 21 sierpnia zawinie do Gdańska, który będzie jedynym jego przystankiem nad Morzem Bałtyckim. NSA gromadzi miliardy Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) gromadzi niemal 5 mld danych dziennie dotyczących lokalizacji telefonów komórkowych na świecie - pisze w czwartek "Washington Post", powołując się na tajne dokumenty i przedstawicieli służb wywiadowczych USA. tech.wp.pl Opaska Microsoft Band W końcu i Microsoft dołączył do klubu producentów "technologii ubieralnej" (czym prędzej musimy zmienić to tłumaczenie). Microsoft Band to opaska fitness, która kolekcjonuje dane o aktywności fizycznej swojego użytkownika. tech.wp.pl Kto dokonał cyberataku Francuskie służby wywiadowcze domagały się wyjaśnień od USA w sprawie cyberataku z maja 2012 roku, którego obiektem był prezydent Francji - podaje piątkowy "Le Monde", powołując się na poufny dokument ujawniony przez Edwarda Snowdena. tech.wp.pl Sejsmografy zarejestrowały pięć Sejsmografy w Seattle (stan Waszyngton) zarejestrowały we wtorek pięć niewielkich trzęsień ziemi. Okazało się, że wywołali je... kibice w czasie meczu footballu amerykańskiego. Za każdym razem, gdy ich drużyna zdobywała punkty, na stadionie eksplodowała radość. Tak wielka, że sejsmografy zarejstowały ją jako słabe trzęsienia ziemi. Prezydent Obama i Prezydent Obama stanął oko w oko z wyzwaniem mediów społecznościowych. Troje videoblogerów dostało szansę. Każdy przez kwadrans mógł przepytywać prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym i kobieta, która nosi zieloną szminkę i kąpie się w wannie z mlekiem i płatkami śniadaniowymi. Jak sobie poradziła? Soczewki z trzykrotnym Już niedługo nie będziesz musiał wytężać wzroku, żeby dopatrzyć się numeru autobusu, który Ci uciekł. Dzięki nowym soczewkom dostrzeżesz go bez problemu. Naukowcy wynaleźli szkła kontaktowe, które są w stanie przybliżyć obraz aż trzykrotrnie.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Bańka pęka? Wartość

Bańka pęka? Wartość bitcoina spadła o 20 procent

O ponad 20 proc. spadła w piątek wartość bitcoina. Stało się to po tym jak największa chińska ...
POPRZEDNI WPIS →
Facebook, Google i

Facebook, Google i inni giganci piszą do Obamy ws. inwigilacji

Internetowi giganci łączą siły i wzywają amerykański rząd do radykalnych zmian w polityce inwigilowania społeczeństwa. Pod listem ...