0
Klikasz, ściągasz, oglądasz? Fiskus chce podatku od internetu

Klikasz, ściągasz, oglądasz? Fiskus chce podatku od internetu

Dodatkowa opłata od pobranych z sieci danych na razie jest tylko pomysłem. Ale za kilka lat może obowiązywać również w Polsce. Nie tylko dlatego, że przeciążona infrastruktura internetu potrzebuje drogich inwestycji, ale także dlatego, że pękające w szwach publiczne budżety potrzebują potężnych zastrzyków gotówki.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Kim są gracze Na stronie www.jestemgraczem.com udostępniono raport z ogólnopolskiego badania #jestemgraczem, mającego na celu stworzenie najbardziej kompletnej sylwetki polskiego gracza komputerowego. Kwestionariusz w niecały miesiąc wypełniło 79 543 osoby. Analizie poddano wszystkie nadesłane ankiety. Kim jest polski gracz komputerowy? Nadszedł czas, by podsumować największą tego typu inicjatywę w kraju. tech.wp.pl Tracer Beat - Tracer wprowadził do sprzedaży bezprzewodowe słuchawki Beat. Urządzenie do komunikacji wykorzystuje technologię Bluetooth. tech.wp.pl Co się stało 10 grudnia informowaliśmy o zamknięciu zbierającego pliki torrent serwisu The Pirate Bay, jednego z najpopularniejszych źródeł (w pewnym uproszczeniu) pirackich filmów czy muzyki w internecie. Wraz z nim działalność przymusowo zakończyło kilka innych, podobnych stron. O jakiej skali sukcesu w walce z nielegalnym pobieraniem treści można więc mówić? O kompletnie zerowej. tech.wp.pl Awaryjne banki energii Power Bank Maxell to litowo-jonowa bateria służąca do awaryjnego ładowania urządzeń elektroniczncych. Jest ona kompatybilna z większością telefonów komórkowych i urządzeń mobilnych, w tym także ze sprzętami marki Apple. tech.wp.pl Niezniszczalne, nieznane mikroby Obecność mikroskopijnych, nieznanych organizmów została wykryta w najbardziej sterylnych pomieszczeniach NASA i ESA, w których nie powinna przetrwać żadna forma życia. Badacze oceniają, że odkryte mikroby przeżyłyby nawet w kosmosie, bowiem okazują się odporne na zabójcze dawki promieniowania i skrajne temperatury. Google uznał aneksję Amerykański internetowy gigant faktycznie uznał zagarnięcie Krymu przez Rosję. Na Mapach Google dopasowano przebieg granicy Ukrainy i Rosji do rzeczywistości. Linia rozdzielająca oba te kraje przebiega pomiędzy Krymem a Ukrainą. Dron wyrwał się Amerykańska flota oceniła zniszczenia, jakie spowodował latający dron-cel, który "wyrwał się spod kontroli". Maszyna zadziałała jak rakieta przeciwokrętowa i staranowała krążownik USS Chancellorsville, trafiając go w wyjątkowo czuły punkt. Naprawy będą kosztować 30 milionów dolarów. Trzy potężne erupcje W środę na Słońcu doszło do trzeciego z rzędu wybuchu radiowego. Ogrzewająca naszą planetę gwiazda "wypluła" w przestrzeń kosmiczną ogromną ilość materii. Niektórzy uważają, że słoneczna aktywność jest przyczyną zakłóceń fal radiowych, jakie zarejestrowano 11 czerwca na Ziemi.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Wakacje nigdy nie

Wakacje nigdy nie będą takie same. "Inteligentna" walizka z ładowarką i wbudowaną wagą

Ta walizka pomoże naładować telefon, podpowie gdzie jest i co powinniśmy zabrać ze sobą w podróż. - ...
POPRZEDNI WPIS →
Alibaba sprzeda ci

Alibaba sprzeda ci Teslę. Chiński rynku, otwórz się?

Tesla będzie sprzedawać samochody za pośrednictwem serwisu Alibaba. Zainteresowani muszą wpłacić 8 tys. dolarów depozytu, a resztę ...