4
Kebab, pizza, schabowy. Restauracyjne rewolucje Polaków, po kryzysie

Kebab, pizza, schabowy. Restauracyjne rewolucje Polaków, po kryzysie

Stypy, wesela, chrzciny - jeszcze do niedawna to właśnie te rodzinne uroczystości spędzały nas do restauracji. Na co dzień, inaczej niż w Europie Zachodniej, Polacy omijali i wciąż omijają restauracje z daleka. Powodów jest kilka. Zarówno w tzw. „Polsce powiatowej” jak i w dużych miastach problemem są przyzwyczajenia i brak pieniędzy. Swoje zrobił też kryzys, od 2005 roku z rynku wyparowało 25 proc. lokali. Ale coś się zmienia: w restauracjach dostrzegalny jest coraz większy ruch, a eksperci podpowiadają, że to zapowiedź lepszych czasów.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Przechodzimy na czas Polska jest jednym z 70 krajów świata, w których obowiązuje zmiana czasu. Ponieważ czas letni czas letni kończy się w ostatnią niedzielę października, trzeba pamiętać, by w odpowiednim momencie cofnąć wskazówki zegarka. Jak przekonywać dzieci Wszystkie kluby poselskie poparły w środę w Sejmie projekt, którego celem jest zakaz sprzedaży w szkołach "śmieciowego jedzenia". Chodzi o takie produkty, jak np. chipsy, niektóre ciastka i napoje, w tym te energetyzujące, jedzenie typu fast food i instant. Projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia wprowadza zakaz sprzedaży w szkołach żywności, której spożywanie w nadmiarze może być przyczyną przewlekłych chorób dietozależnych. Gigantyczne szczury ratują Gryzonie od lat są tresowane w Afryce, pomagają tam w wyszukiwaniu min lądowych, których na całym kontynencie mogą być miliony. Dzięki wyjątkowym zdolnościom szczurów udało się już uratować tysiące osób. I to - jak dotąd - przy zerowych stratach wśród zwierząt. Dwa kangury poturbowały Młodą Australijkę zaatakowały dwa kangury szare. - Myślałam, że nie wyjdę z tego cała - przyznała młoda mieszkanka miasta Maitland w Nowej Południowej Walii. Zwierzęta raniły dziewczynę ostrymi pazurami, pozostawiając głębokie zadrapania na klatce piersiowej i nogach i wiele siniaków. Uratował ją dziadek, który przegonił je kijem. Najpierw awaria, potem - Czy ktoś tam dostał ataku serca przy sterze? - zastanawiali się uczniowie uniwersytetu w Hongkongu. Tuż przed oknami ich budynku znalazł się statek liczący 193 m długości. Gigantyczny kontenerowiec po awarii silnika został zepchnięty niemal na brzeg przez monsunowe wiatry. Jedyny taki dom Witold Lipiński miał ożenić się z Eskimoską, to z kolei miało popchnąć go do wybudowania pierwszego w stolicy Dolnego Śląska domu igloo. W rzeczywistości eskimoskiego romansu nie było, a nowatorski projekt powstał jako eksperyment. Poznaj historię wrocławskiego igloo. Android i Windows Google i Microsoft dodadzą do swoich systemów Android i Windows Phone możliwość zdalnego zablokowania urządzenia. Funkcja będzie się nazywać "kill-switch". Skorzystanie z możliwości "zabicia" smartfona spowoduje jego całkowitą bezużyteczność w przypadku kradzieży. 10 tysięcy kosmicznych Asteroida 2013 MZ5 to 10-tysięczny obiekt, który odkryto w niewielkiej odległości od Ziemi - donosi NASA. Po raz pierwszy astronomowie dostrzegli ją na niebie 18 czerwca dzięki teleskopowi Pan-STARRS-1.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Armani zapłacił zaległy

Armani zapłacił zaległy podatek. I uwolni się od zarzutów o oszustwa?

Giorgio Armani zgodził się zapłacić 270 mln euro włoskiemu fiskusowi, kończąc w ten sposób spór podatkowy. Słynny ...
POPRZEDNI WPIS →
Będziemy jeść mniej

Będziemy jeść mniej mięsa i nabiału? Krowy i owce emitują za dużo gazów

Z badań przeprowadzonych w Chalmers Uniwersity of Technology w Szwecji wynika, że powinniśmy ograniczyć spożycie mięsa i ...