1
Kawa drożeje, ale warto ją pić. Nawet bezkofeinową

Kawa drożeje, ale warto ją pić. Nawet bezkofeinową

Picie kawy bezkofeinowej jest równie pomocne w utrzymaniu zdrowej wątroby jak picie zwykłej kawy - wynika z najnowszych badań. Naukowcy odkryli, że osoby pijące duże ilości kawy każdego dnia mają niższy poziom negatywnych enzymów wątrobowych.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Olbrzymi ocean wody Naukowcy NASA i ESA zdobyli dowody na obecność olbrzymiego zbiornika wody na księżycu Saturna Enceladusie. Znajduje się on pod grubą na 30-40 km warstwą lodu. Badacze nie wykluczają, że może tam istnieć życie w formie mikrobów. Najseksowniejsza kobieta roku Penélope Cruz to najbardziej seksowna kobieta świata - uznał amerykański magazyn "Esquire". Aktorka odebrała ten tytuł Scarlett Johansson, uhonorowanej rok temu. "Piękniejsza niż kiedykolwiek" - zachwyca się magazyn, zauważając, że Cruz ma już 40 lat. - Najseksowniejsza kobieta? Czuję się bardziej jak niewyspana mama - skomentowała laureatka, która ma dwójkę małych dzieci. Powszechnie znane fakty, Co krąży wokół Saturna? Jaka jest najgorętsza planeta w Układzie Słonecznym? Odpowiedzi na te pytania wydają oczywiste i proste. Oto powszechnie znane tezy, które z naukowymi faktami nie mają nic wspólnego. Najdroższy obiad świata Fontainebleau, najbardziej luksusowy hotel w Miami, planuje wprowadzić do menu najdroższy obiad świata. Posiłek ma kosztować 1954 dolarów, czyli 6 tys. złotych. Kwota nie jest przypadkowa - hotel powstał w 1954 roku i "ekskluzywne doświadczenie kulinarne" wymyślono z okazji jego 60. urodzin. W ofercie m.in. wołowina Kobe z japońskich krów Wagyu, która znajduje się na liście 10. najdroższych potraw świata. Gejowskie sado-maso na Fińska poczta pokazała 33 nowe wzory znaczków, które wypuści w tym roku. Wśród scen zimowych i jesiennych ogrodów są też te bardziej "niegrzeczne": pokazujące tematykę męskiego homoerotyzmu. Ich autorem jest jeden z najbardziej cenionych fińskich ilustratorów i kultowy artysta subkultury gejowskiej - Touko Laaksonen, znany jako Tom of Finland. Jeszcze jeden Księżyc Większość planet w naszym Układzie Słonecznym ma więcej niż jeden księżyc. Naukowcy spierają się o liczbę naturalnych satelitów krążących wokół Ziemi. Część badaczy twierdzi, że za księżyc Ziemi należy uznać także planetoidę Cruithne. Krzem przegrywa z Wyprzedza swoje czasy co najmniej o 10 lat - mówią naukowcy o komputerze stworzonym przez badaczy z kalifornijskiego Uniwersytetu Stanforda. Cedric jest pierwszym na świecie takim urządzeniem zawierające wyłącznie tranzystory zbudowane na bazie nanorurek węglowych. To także duży postęp w badaniach nad konstruowaniem mniejszych, szybszych i oszczędzających energię urządzeń elektronicznych. Ludzie są kolorowi, Emotikony w internecie i komunikatorach sieciowych "od zawsze" były żółte. Prawdopodobnie dlatego, że taki był pierwszy "smiley", który jako wpinana w klapę plakietka pojawił się w latach 60., jeszcze w czasach przedinternetowych. Teraz jednak bojownicy o różnorodność uznali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe. Nowe zestawy mają się pojawić w 2015 roku.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Praca po 11

Praca po 11 godzin, przez trzy dni? Jakubas: to science-fiction, nigdzie nie przejdzie

To dla człowieka niewykonywalna propozycja, pomysł który nigdzie nie przejdzie - mówił w TVN24 Biznes i Świat ...
POPRZEDNI WPIS →
Czy wszyscy piłkarze

"Czy wszyscy piłkarze byli zgłoszeni?". Komentarze po historycznym zwycięstwie Polaków

Nie milkną słowa zachwytu i podziwu dla polskich piłkarzy, którzy wygrali sobotni mecz z Niemcami. "Pokonaliśmy mistrzów ...