0
Katastrofa na żywo. Rakieta eksplodowała po sześciu sekundach

Katastrofa na żywo. Rakieta eksplodowała po sześciu sekundach

Bezzałogowa rakieta typu Antares, służąca do wynoszenia statku transportowego Cygnus, wybuchła kilka sekund po starcie z komercyjnej wyrzutni w Wirginii (USA) we wtorek późnym wieczorem. Misja miała dostarczyć zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Całość zdarzenia była transmitowana przez telewizję NASA.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Niezwykły samolot dla Honda w końcu, po latach prac i przygotowań, wchodzi na lukratywny rynek prywatnych samolotów. Ich maszyna wyróżnia się nie tylko możliwościami technicznymi, ale również niezwykłym wyglądem, inspirowanym damskim butem. tech.wp.pl Koniec problemów z Amerykańska Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration, FDA) zaaprobowała do użytku w leczeniu urządzenie, które może doprowadzić do rewolucji w walce z chorobliwą otyłością. Maestro, czyli niewielki implant umieszczany tuż przy ścianie żołądka, pozwala pacjentowi samodzielnie kontrolować uczucie sytości. Jest tylko jeden, niewielki problem – lekarze nie są pewni, jak on właściwie działa. tech.wp.pl Japonia stawia na Jesienią rozpocznie się w Japonii budowa linii superszybkiej kolei elektromagnetycznej, łączącej Tokio z Nagoją. Japonia liczy na to, że technologię, która umożliwia pociągom osiągnięcie prędkości ponad 500 km/h, uda się wyeksportować do Stanów Zjednoczonych. Qualcomm buduje procesor, Jak na razie komputery mają ciągle mniejsze możliwości niż ludzki mózg, który dysponuje mocą obliczeniową dziesiątek miliardów neuronów. Ale Qualcomm ma nadzieję dać fory komputerom dzięki nowej architekturze, która wzorowana ma być właśnie na mózgu, i która będzie mogła uczyć się bez konieczności programowania jej. tech.wp.pl Giganci sprzedają patenty Konsorcjum Rockstar, wspierane przez takich gigantów, jak Microsoft i Apple, chce sprzedać część z zakupionych przez siebie patentów, które odkupił od Nortela. Zakupem może być zainteresowany Google, który rywalizował o ich zakup. tech.wp.pl Rzecznika talibów zdradził Twitter Rzecznik afgańskich talibów Zabihuallah Mudżahid nie słynie z miłości do Stanów Zjednoczonych, chętnie korzysta jednak ze zdobyczy amerykańskiej technologii. Aktywnie prowadzi konto na Twitterze, które śledzi niemal 6 tys. użytkowników. To właśnie oni wyłapali, że Mudżahid nie "ćwierka" wcale z Afganistanu, a Pakistanu. Nokia podjęła decyzję Jak stwierdził Stephen Elop, dyrektor generalny Nokii, jego firma dobrze zrobiła, wybierając systemy Windows Phone i Asha. W przeciwnym razie zostałaby, jak twierdzi, zniszczona przez Samsunga. tech.wp.pl Jutro hakerzy mają Jutro mają zostać przeprowadzone ataki hakerskie na instytucje finansowe na całym świecie, zapowiedziane przez pakistańską grupę hakerską powiązaną z Anonymous. - Na liście banków, które mają zostać zaatakowane, znajduje się NBP - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Piotr Kijewski szef CERT Polska. - Polska jest drobnym celem - dodał.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Wielkie święto gier

Wielkie święto gier i rozrywki elektronicznej na Dolnym Śląsku! Hall of Games w Hali Stulecia

Hall of Games to pierwsza tak duża impreza poświęcona branży rozrywki elektronicznej i grom na Dolnym Śląsku. ...
POPRZEDNI WPIS →
Google szuka lekarstwa

Google szuka lekarstwa na raka. Nowotwór wykryje opaska na rękę?

Koncern Google ogłosił we wtorek, że eksperymentuje ze specjalną opaską i nanocząstkami, dzięki którym można będzie wykryć ...