0
Indie zdobyły orbitę Marsa. I to we wspaniałym stylu

Indie zdobyły orbitę Marsa. I to we wspaniałym stylu

Mangalyaan, indyjski statek kosmiczny, w środę dotarł do orbity Marsa. Indie są pierwszym krajem na świecie, któremu za pierwszym razem udało się zdobyć orbitę Czerwonej Planety.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Microsoft wprowadzi Windowsa Wygląda na to, że moda na synchronizację smartfona z kokpitem samochodu zatacza coraz szersze kręgi. O rozpoczęciu prac nad swym własnym, autorskim rozwiązaniem poinformował media także sam Microsoft. tech.wp.pl Apple już nie Przez ostatnich kilka lat to Apple zarabiało najwięcej na sprzedaży swoich smartfonów, choć wcale nie sprzedawało ich najwięcej. tech.wp.pl @Prymas_Polski na Twitterze. "Aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem" – napisał w pierwszym tweecie Wojciech Polak, prymas Polski. Jego oficjalne konto na Twitterze ruszyło we wtorek. Na stojąco, czy Przyszłość pasażerskich lotów za kilkanaście lat może wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. Projekty nowych samolotów i zastosowanych w nich rozwiązań mogą zmienić nie tylko całą branżę, ale i podejście do pasażera. F-35 ma zgodę Ministerstwo obrony USA wyraziło zgodę na pierwszy transatlantycki lot myśliwca najnowszej generacji Lockheed Martin F-35, by mógł on wziąć w lipcu udział w pokazach lotniczych koło Londynu - poinformowały w środę amerykańskie i brytyjskie władze wojskowe. Kosmiczna taksówka wybuchła Jeden z najambitniejszych prywatnych programów podboju kosmosu otrzymał potężny cios. Pojazd SpaceShipTwo należący do firmy Virgin Galactic Richarda Bransona wybuchł podczas lotu testowego. Jeden z pilotów zginął, a drugi jest poważnie ranny. Minecraft, czyli fenomen Prosta grafika, olbrzymie możliwości, pełna swoboda i szeroka dostępność - taka właśnie jest gra Minecraft, która od 2011 roku podbija serca i umysły graczy z całego świata. Microsoft na zakup Mojang - studia, które stworzyło grę - wydał 2,5 mld dolarów. Gigant z Redmond już teraz może zacząć liczyć zyski. System nie wynagradza "Wyraziłem się błędnie. Z całego serca popieram programy, które pozwalają kobietom podejmowanie pracy w branży technologicznej i pozwalają niwelować różnice w płacach" - napisał Satya Nadella, prezes Microsoftu. Wszystko przez to, że wcześniej w kontrowersyjny sposób wypowiedział się na temat podwyżek dla kobiet.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Syria poligonem dla

Syria poligonem dla nowej wersji F-22? Pentagon ryzykuje technicznym cudem

Najnowocześniejsze myśliwce świata po raz pierwszy zostały użyte w walce. Po dziewięciu latach od oficjalnego przyjęcia do ...
POPRZEDNI WPIS →
Blizzard zabija następcę

Blizzard zabija następcę "World of Warcraft"

Tą smutną informację jako pierwszy opublikował serwis Polygon. O samej grze wiadomo było niewiele, jednak na nowe ...