0
Huragany, powodzie i arktyczne mrozy. Zobacz najważniejsze wydarzenia pogodowe tego roku

Huragany, powodzie i arktyczne mrozy. Zobacz najważniejsze wydarzenia pogodowe tego roku

Ataki zimy, rozległe powodzie, śmiercionośne huragany, gwałtowne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i intensywne deszcze. Tegoroczny rok był wyjątkowo bogaty w niebezpieczne zjawiska pogodowe.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Wyciągnęli wrak z Wrak amerykańskiego bombowca Douglas A-20 został wydobyty z dna Bałtyku i ustawiony w porcie Marynarki Wojennej w Gdyni. Akcja trwała kilkanaście godzin i była utrzymywana w ścisłej tajemnicy. W poniedziałek Narodowe Muzeum Morskie potwierdziło, że amerykański bombowiec został wydobyty i znajduje się w Porcie Wojennym w Gdyni. Ludzie są kolorowi, Emotikony w internecie i komunikatorach sieciowych "od zawsze" były żółte. Prawdopodobnie dlatego, że taki był pierwszy "smiley", który jako wpinana w klapę plakietka pojawił się w latach 60., jeszcze w czasach przedinternetowych. Teraz jednak bojownicy o różnorodność uznali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe. Nowe zestawy mają się pojawić w 2015 roku. Wołowina z próbówki W zeszłym roku wyhodowano w laboratorium pierwszy na świecie hamburger z komórek macierzystych krowy. Próbujący mięsa przyznali, że wyglądem niczym się nie różni od oryginału i smakuje podobnie. Jednak technologia wykonania hamburgera z "próbówki" jest na razie trudna i kosztowna. 20 maja 2014 r. została opublikowana kolejna metoda hodowli mięsa w laboratorium. Pozwala ona obniżyć wyprodukowanie kilograma wołowiny do 391 euro. Gruszka, Olbrychski i Karolina Gruszka zagra główną rolę w nowym filmie o życiu Marii Skłodowskiej-Curie, którego premiera jest zaplanowana na 2016 rok. W produkcji pojawią się też Daniel Olbrychski i Izabela Kuna. Biografię pod tytułem "Maria Curie" stworzą producenci z Polski, Niemiec, Belgii i Francji. W maju ekipa filmowa będzie nagrywać zdjęcia także w Polsce. Jak przekonywać dzieci Wszystkie kluby poselskie poparły w środę w Sejmie projekt, którego celem jest zakaz sprzedaży w szkołach "śmieciowego jedzenia". Chodzi o takie produkty, jak np. chipsy, niektóre ciastka i napoje, w tym te energetyzujące, jedzenie typu fast food i instant. Projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia wprowadza zakaz sprzedaży w szkołach żywności, której spożywanie w nadmiarze może być przyczyną przewlekłych chorób dietozależnych. Lew sprzed tysięcy Prehistoryczny lew odzyskał głowę. Najnowsze odkrycie niemieckich archeologów okazało się być brakującym elementem figurki sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat. Była to głowa lwa, wyrzeźbionego przez prehistorycznego artystę. Znaleźli ją badacze Uniwersytetu w Tybindze. Ridge wraca do Po rocznej przerwie znów będzie można zobaczyć na ekranach Ridge'a Forrestera. Producenci "Mody na sukces" postanowili przywrócić postać do serialu i zaproponowali zastępstwo Ronna Mossa 47-letniemu Thorstenowi Kaye'owi. - Ja mam urodę raczej radiową, więc widzowie będą mieli sporą niespodziankę - mówi aktor, którego 13 grudnia po raz pierwszy zobaczą telewidzowie w USA. Złoty obiekt pożądania Rozdanie Oscarów już dziś w nocy. Złote statuetki to obiekt pożądania filmowców na całym świecie. Jak wygląda ich produkcja? Relacja reporterów CNN, którzy odwiedzili wytwórnię, gdzie powstają Oscary.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Lawa z wulkanu

Lawa z wulkanu na Wielkiej Wyspie przemieszcza się w kierunku centrum handlowego

Aktywność wulkanu Kilauea na hawajskiej Wielkiej Wyspie zmniejszyła się. W ciągu dziesięciu godzin gorący potok pokonał niecałe ...
POPRZEDNI WPIS →
Człowiek-choinka powraca. Krystyna

Człowiek-choinka powraca. Krystyna Pawłowicz też. Wybierz wideo tygodnia tvn24.pl

W tym tygodniu, w centrum uwagi była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Jej zachowanie wywołało burzę na sali ...