-9

"Guardian": Microsoft pomagał NSA obchodzić własne zabezpieczenia

Z dokumentów udostępnionych przez Snowdena wynika, że Microsoft dopomógł NSA obejść swoje własne zabezpieczenia, dzięki czemu agencja mogła np. przechwytywać czaty na portalu Outlook.com jeszcze przed jego oficjalnym zainaugurowaniem w lutym br. - pisze "Guardian".


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Atak chińskich klonów Zdradzamy, jak działają sprzedawcy-oszuści i podpowiadamy, jak się ich ustrzec. tech.wp.pl Ekspertka: ryzyko lotów Trzeba ustalić, czy w lotach pasażerskich w kosmos będzie obowiązywał reżim prawa lotniczego, czy kosmicznego. Bez tego statki mogą mieć problem w przekraczaniu granic państwowych - uważa Kinga Kolasa-Sokołowska, specjalistka ds. prawa lotniczego i kosmicznego. - Brakuje też zapisów prawnych określających, gdzie kończy się przestrzeń ziemi, a gdzie zaczyna kosmos - twierdzi. Nowe życie Tonsilu. Wystarczyło zaledwie kilka lat, aby budowana przez dekady marka, rozsypała się w drobny pył. Czy Tonsil powróci do grona pierwszoplanowych graczy? tech.wp.pl Google rozdaje okulary Firma Google ogłosiła, że rozszerza program testowania okularów Glass o kolejne osoby. Niestety, nie każdy będzie mógł je otrzymać. Chętne osoby muszą spełnić dwa warunki. tech.wp.pl Nokia znika bezpowrotnie. Microsoft dotrzymał słowa i kasuje Nokię z legendarnych aparatów. Po przejęciu działu telefonów komórkowych Nokii amerykańska firma zaczyna produkcję telefonów pod własną marką. Dwie doby zamiast Z dwudniowym opóźnieniem dwaj rosyjscy kosmonauci i amerykański astronauta dotarli na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Jak poinformowała amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) , kapsuła Sojuz przycumowała w nocy z czwartku na piątek do ISS. Plus przeprowadza testy Polkomtel, operator sieci Plus, wraz z firmą Huawei, dokonały pierwszego w Polsce udanego testu prowadzenia rozmów głosowych za pomocą technologii LTE (Voice over LTE - VoLTE). Testy z udziałem grupy wybranych użytkowników zostały przeprowadzone na elementach sieci komercyjnej. tech.wp.pl 2014 w ruchu Wszystko wskazuje na to, że samolot linii AirAsia rozbił się w pobliżu Indonezji, a to sprawia, że lot QZ8501 z miasta Surabaja do Singapuru zostanie zapisany w archiwach jako 111. katastrofa w cywilnym ruchu lotniczym w tym roku. Pod tym względem 2014 rok jest jednak i tak najbezpieczniejszym od ponad 80 lat. Gdy jednak mowa o liczbie ofiar katastrof lotniczych, statystyki z mijających 12 miesięcy na tle lat ubiegłych przerażają.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Rosja broni się

Rosja broni się przed cyberszpiegostwem - przesiada się na... maszyny do pisania

Podobno swego czasu NASA wydała kilka milionów dolarów na opracowanie długopisów, które będą działały w kosmosie. W ...
POPRZEDNI WPIS →
Odkryty przez Polaków

Odkryty przez Polaków rój meteorów rozpoczyna swoją aktywność

W najbliższych dniach swoją aktywność rozpocznie rój Chi Kasjopeidów Lipcowych odkryty w zeszłym roku przez Polaków - ...