-10
F-16 i Leopardy, a obok postsowiecki złom. Polskie wojsko kontrastami stoi

F-16 i Leopardy, a obok postsowiecki złom. Polskie wojsko kontrastami stoi

Polska armia to armia kontrastów - z jednej strony nowoczesne F-16 i Leopardy, którymi wolą chwalić się rządzący. Z drugiej strony - to jednak przede wszystkim sprzęt, który zamiast służyć, powinien stać już w muzeum. Postsowiecki złom, jak mówią wprost specjaliści. Materiał reportera programu "Czarno na białym".


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Ulepszona Motorola Moto Motorola zaprezentowała swojego najnowszego smarftona Moto X. W porównaniu do poprzednika, w nowym Moto X ulepszono specyfikacje oraz zaproponowano ładniejsze wykończenie. tech.wp.pl Nowa nawigacja Garmin: Garmin zaprezentował nowe urządzenie nawigacyjne - zumo 390LM - przeznaczoną przede wszystkim dla motocykli. Urządzenie zostało wyposażone w odporny, czytelny i przystosowany do obsługi w rękawicach ekran oraz zestaw uchwytów. tech.wp.pl Stanął twarzą w Podczas II wojny światowej piloci zetknęli się z niezrozumiałym i śmiertelnie groźnym problemem. Podczas walk przy wielkich prędkościach ich samoloty wpadały w wibracje i rozpadały się w powietrzu lub pozbawione kontroli pikując wbijały się w ziemię. Piloci zaczęli mówić o mitycznej „barierze dźwięku” i „demonie prędkości”. Ktokolwiek rzucał im wyzwanie kończył tragicznie. Wygrał dopiero Chuck Yeager, amerykański pilot testowy, który 67 lat temu przeszedł do historii. Polacy budują nowy Prototyp nowego polskiego czołgu ma być gotowy pod koniec 2016 r., rozpoczęły się już prace - poinformowano podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej w Zakładach Mechanicznych Bumar-Łabędy w Gliwicach. tech.wp.pl Przegląd prasy: PKW Urzędnicy Państwowej Komisji Wyborczej odpowiedzialni za informatyzację lekceważyli incydenty zagrażające bezpieczeństwu wyborów - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na "miażdżący dla PKW" raport ekspertów. Zmarł jeden
 z W wieku 99 lat zmarł we wtorek w Kalifornii Charles Hard Townes, laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, jeden z trzech wynalaców masera i lasera - poinformowali w środę przedstawiciele uniwersytetu stanu Kalifornia w Berkeley. Nowa oferta Play Play zaprezentował szczegóły nowej oferty dedykowanych taryf mobilnego internetu. Tak, jak w wypadku wcześniej zaprezentowanych taryf głosowych, kupujący nową ofertę Play Online będą mogli przez 6 miesięcy wykorzystać do 200 GB transmisji w sieci LTE poza limitem. tech.wp.pl Mniejsze zyski Microsoftu, Microsoft odnotował spadek zysków w wyniku kosztów związanych z likwidacją miejsc pracy i przejęciem na początku roku działu telefonów komórkowych Nokii.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Zuckerberg zarobił w

Zuckerberg zarobił w zeszłym roku 3,3 mld dolarów

Mark Zuckerberg zarobił w 2013 roku 3,3 mld dolarów na zrealizowaniu opcji na akcje Facebooka - wynika ...
POPRZEDNI WPIS →
NATO kontra Rosja.

NATO kontra Rosja. Miażdżąca przewaga Sojuszu. Z jednym wyjątkiem

Kto jest dziś silniejszy? Porównanie potencjałów militarnych obu stron nie pozostawia żadnych złudzeń. ...