0
Dzień Świętego Patryka tuż-tuż. Amerykanie wydadzą ponad 4 mld dolarów

Dzień Świętego Patryka tuż-tuż. Amerykanie wydadzą ponad 4 mld dolarów

127 milionów Amerykanów przyznaje, że będzie obchodzić tegoroczny Dzień Świętego Patryka. Tak wynika z dorocznego badania przeprowadzanego przez Krajową Federację Sprzedawców Detalicznych. Szacuje ona, że suma wydatków na obchody wyniesie ok. 4,6 mld dolarów. To nieco mniej niż w zeszłym roku, kiedy wydano 4,8 mld dolarów.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Do Moskwy wróciła Po wyjątkowo ciepłym weekendzie do Moskwy wróciła zima. Temperatura spadła tam poniżej zera, a ulice przykryła 10-centymetrowa warstwa śniegu. Mieszkańcy nie ukrywali zaskoczenia. Kosmiczne święta na Ubieranie choinki na Ziemi, gdzie grawitacja jest silna, to niekiedy nie lada wyzwanie. Jeszcze większym wyczynem wydaje się być udekorowanie drzewka w miejscu, gdzie grawitacja nie obowiązuje. Kosmonauci przebywający obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zdołali nie tylko ozdobić niewielką choinkę, ale i resztę stacji. Słoneczny samolot zakończył Napędzany energią słoneczną samolot Solar Impulse wylądował w niedzielę na lotnisku im. Kennedy'ego w Nowym Jorku po 18-godzinnym locie z Waszyngtonu. Skończył w ten sposób wieloetapową powietrzną podróż przez całe terytorium Stanów Zjednoczonych. Car Mikołaj I: Pogoda wpływa dosłownie na wszystko, również na historyczne wydarzenia. Rozegrane starcia w innych warunkach pogodowych mogłyby się przyczynić, że mapa podziału politycznego, którą znamy dziś, wyglądałaby inaczej. Do najbardziej znanych wydarzeń historycznych, w których „pierwszą szablą” była pogoda była m.in. bitwa w lesie Teutoburskim, czy wyprawa Karola XII na Moskwę Łomża bezpieczna. Satelita Niemal tonowy satelita GOCE rozpadł się i spłonął w poniedziałek nad ranem w atmosferze - podała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). Naukowcy nie wykluczają, że drobne szczątki satelity mogły spaść na Ziemię, ale nie ma informacji o szkodach. Przedwczoraj Urząd Miasta w Łomży zamieścił komunikat o możliwym spadku satelity na to miasto. Istniało minimalne ryzyko, że szczątki satelity spadną na wschodnie tereny Polski. Niewielki wąż zatrzymał Półmetrowy, niegroźny wąż zatrzymał pociąg i spowodował ewakuację ponad 400 pasażerów pociągu Intercity w stolicy Szwajcarii - Bernie. Gada złapała po półgodzinnych poszukiwaniach policja kantonalna. Ukrywał się w przewodzie wentylacyjnym. Obama 3D. Na Barack Obama doczekał się popiersia w 3D. Zostało one wykonane przez specjalistów z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Przy użyciu kamer zeskanowali twarz prezydenta, po czym popiersie zostało wydrukowane. Tym samym stał się on pierwszym prezydentem z tego typu popiersiem. Wings for Life - Chodzi nawet o to, żeby przyjść i przespacerować się. Ja wciąż się zastanawiam, czy nie przyjść ze swoim synkiem w wózku i przebiec z nim - mówiła w TVN24 Monika Pyrek. Lekkoatletka jest ambasadorką Wings for Life World Run. Jego uczestnicy pobiegną 4 maja dla osób, które ucierpiały na skutek przerwania rdzenia kręgowego.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Jesz jabłka na

Jesz jabłka na złość Putinowi? Kupuj też kwiaty

Lekcję gospodarczego patriotyzmu dał nam ostatnio Władimir Putin. Przez rosyjskie embargo na nasze owoce i warzywa zdaliśmy ...
POPRZEDNI WPIS →
Utuczył go pizzą

Utuczył go pizzą i burgerami. Dzięki zmianie diety jamnik doszedł do siebie

Dennis urodził się jako miniaturowy jamnik. Ale za sprawą właściciela z czasem przybrał na wadze tyle, że ...