0
Demon szybkości. Nowy śmigłowiec bojowy S-97 Raider

Demon szybkości. Nowy śmigłowiec bojowy S-97 Raider

Firma Sikorsky zaprezentowała prototyp nowego lekkiego śmigłowca bojowego dla sił lądowych. S-97 Raider to awangardowa konstrukcja i rekordzista szybkości lotu. Maszyna osiąga prędkość ponad 450 km/h, dotąd nieosiągalną dla helikopterów.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Unia Europejska: będzie Unia Europejska postanowiła opodatkować dodatkowo sektor cyfrowy. Czy jest to zagrożenie dla dzisiejszego modelu funkcjonowania internetu? Komisja Europejska twierdzi, że prawo podatkowe nie nadąża za szybko rozwijającą się branżą, a nowy system podatkowy nie tylko jej nie zaszkodzi, lecz przyczyni się do przyspieszenia tego rozwoju i stworzenia przyjaźniejszego otoczenia dla biznesu. tech.wp.pl Ponad połowa młodych Większość Europejczyków uważa, że ochrona własności intelektualnej przyczynia się do poprawy jakości produktów. Mimo to ponad połowa młodych obywateli UE uważa ściąganie nielegalnych plików z internetu na własny użytek za dopuszczalne - wynika z badania. tech.wp.pl Rewolucja w budownictwie? Zespół kierowany przez prof. Janusza Mikułę z Politechniki Krakowskiej opracował geopolimer - sztuczny kamień o wyjątkowych właściwościach. Materiał jest wytrzymały na trudne warunki atmosferyczne i pochłania wilgoć oraz zapachy. Koszt produkcji porównywalny jest do kosztów wytwarzania betonu. Na jego bazie można produkować cegły, bloki i płyty. Twardość geopolimeru można porównać do twardości granitu. Ponadto, polimer początkowo ma formę ciekłą, dzięki czemu może przybrać dowolny kształt. Windows 8.1 już Windows 8.1 jest już dostępny na całym świecie. Od dziś użytkownicy Windows 8 mogą pobrać bezpłatną aktualizację ze Sklepu Windows. Także od dziś Windows 8.1 będzie również dostępny w wersji pudełkowej w sklepach detalicznych na całym świecie. tech.wp.pl Sprawdź, z jaką W dzisiejszych czasach możliwa jest pełna kontrola samochodów za pomocą telefonu komórkowego. Tego typu usługi były dotąd dedykowane dla flot samochodowych i mobilnych pracowników, jednak Data System Group dostarcza usługę, która z powodzeniem może być wykorzystywana także przez osoby indywidualne. tech.wp.pl Ziemia najbliżej Słońca W sobotę o 13 Ziemia znajdzie się najbliżej Słońca. - Oba ciała będzie wtedy dzielił dystans tylko 147,1 milionów kilometrów - poinformował Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Nie to jest jednak przyczyną ciepłej dotychczas zimy. Google kupił firmę Google kupił firmę Boston Dynamics - producenta futurystycznych, samobieżnych robotów, których konstrukcja wzorowana jest na budowie zwierząt. Boston Dynamics ściśle współpracuje z armię USA. Apple 1 sprzedany Jeden z niewielu pozostałych na świecie komputerów Apple 1 został sprzedany w środę na aukcji w Nowym Jorku za 905 tys. dolarów. To o wiele więcej niż się spodziewano.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Dr Facebook przyjrzy

Dr Facebook przyjrzy się twojemu zdrowiu

Facebook wie już, co przyciąga naszą uwagę i kim są nasi znajomi. Wkrótce może także poznać stan ...
POPRZEDNI WPIS →
USA tworzą prawo

USA tworzą prawo dla kosmicznych górników. Chcą mieć przewagę w rywalizacji o bogactwa

Platyna, złoto, czy nikiel - znajdujące się w pobliżu Ziemi asteroidy są potencjalnie źródłem wielkiego bogactwa. Niektóre ...