-7
Czy

Czy "Święty Graal" zmieni naukowców w "demony Laplace'a"?

Odkrycie fal grawitacyjnych - "zmarszczek czasu" Wszechświata przewidzianych w teorii przez Einsteina pozwoli na ujednolicenie Teorii Wszystkiego. Jej definicja stanowi wyzwanie dla fizyków od lat, a odkryte przez superczuły teleskop na biegunie polarnym "zmarszczki" pomogą badaczom stać się demonami Laplace'a.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Kot Miley Cyrus Internet ma nową gwiazdę wśród kotów. To śpiewający pupil Miley Cyrus, który był tłem podczas występu piosenkarki na gali rozdania American Music Awards. Kot wykonał z 21-latką piosenkę "Wrecking Ball". Najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego były wręczane 24 listopada. Postarzyli konia o Fragment końskich kości dostarczył najstarszej sekwencji genomu jakiegokolwiek ziemskiego gatunku. Pobrano ją ze skamienieliny szkieletu ocenianego na ponad 700 tys. lat, znalezionego w wiecznej zmarzlinie kanadyjskiej Arktyki. Odkrycie wydłuża rodowód koni o około 2 mln lat. Kropka w kropkę Najnowsze zdjęcia młodego księcia George'a zrobiły w sieci prawdziwą furorę. Internauci nie tylko zachwycają się urodą brytyjskiego następcy tronu. Ci bardziej spostrzegawczy dostrzegli uderzające podobieństwo nie tylko do jego ojca - księcia Williama. Wystarczy spacer po Brytyjczyk Simon Beck słynie z ciekawego hobby. Tworzy obrazy, które dopiero oglądane z wysokości zapierają dech w piersiach. Podłożem artystycznym może być zarówno śnieg jak i mokry piasek. W sezonie zimowym Beck spaceruje po górskich przełęczach, w których pozostawia po sobie "wydeptany ślad". Widzieliście kiedyś śpiącego Jeden z badaczy waleni Kieran Brown wybrał się na wody Oceanu Atlantyckiego, by obserwować walenie. Przyłapał humbaka, morskiego olbrzyma, na drzemce. Balonem na granicę Kilkugodzinne wycieczki balonem na granicę kosmosu - to kolejny pomysł na niezwykłe doznania dla zamożnych. Firma World View z Arizony szykuje alternatywę dla suborbitalnych lotów planowanych przez firmę miliardera Richarda Bransona. Balonowe eskapady na wysokość 30 km mają być nieco niższe, ale dłuższe i tańsze niż u konkurencji. Bono buduje kolejny Ciemne okulary w jaskrze są przeciwwskazane, więc to nie ma nic wspólnego - tak okulistka doc. Anna Kamińska skomentowała na antenie TVN24 wyznanie Bono. Wokalista zespołu U2 powiedział podczas wywiadu dla stacji BBC, że od 20 lat cierpi na jaskrę. To dlatego miałby nosić ciemne okulary, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Twój hamburger 10 Dla miłośników wołowiny mamy złą wiadomość. Produkcja tego rodzaju mięsa jest 10 razy bardziej szkodliwa dla środowiska niż produkcja drobiu, czy wieprzowiny. Do takich wniosków doszli niedawno naukowcy z Bard College w Nowym Jorku.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Mały baktrian w

Mały baktrian w węgierskim Wielkim Lesie

W węgierskim ogrodzie przyszedł na świat wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian. Maluch chwilę po narodzinach niepewnie stał na ...
POPRZEDNI WPIS →
70 lat temu

70 lat temu dokonano "Wielkiej ucieczki"

W Żaganiu odbyły się obchody 70. rocznicy "Wielkiej Ucieczki". W nocy z 24 na 25 marca 1944 ...