-7
Czy

Czy "Święty Graal" zmieni naukowców w "demony Laplace'a"?

Odkrycie fal grawitacyjnych - "zmarszczek czasu" Wszechświata przewidzianych w teorii przez Einsteina pozwoli na ujednolicenie Teorii Wszystkiego. Jej definicja stanowi wyzwanie dla fizyków od lat, a odkryte przez superczuły teleskop na biegunie polarnym "zmarszczki" pomogą badaczom stać się demonami Laplace'a.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Kolega podpalił kolegę. Chiński sąd orzekł, że producent popularnej kreskówki jest współwinny obrażeń, spowodowanych u dwóch chłopców przez ich kolegę, który przywiązał ich do drzewa i podpalił, odtwarzając jedną ze scen obejrzanych w telewizji. Tak wygląda rozgwieżdżone Miejskie światła dodają uroku nocnym ulicom, jednak zabierają coś, co dała nam natura - niebo pełne gwiazd. Ten film jest częścią kampanii, mającej na celu zbadanie wpływu zanieczyszczenia środowiska światłem (ang. light pollution). MSZ zachęca: zrób Internauci dołączają do akcji polskiego MSZ. Z okazji Święta Niepodległości zamieszczają w mediach społecznościowych swoje zdjęcia kojarzące im się z Polską - nawet jeżeli są daleko poza granicami kraju. I to właśnie Polonia najchętniej dzieli się swoimi zdjęciami. Przetrwała potrącenie i - Jest prawdziwym cudownie ocalonym psem - tak o suczce imieniem Theia mówi jej przybrana właścicielka. Pies został potrącony przez samochód, a następnie poddany próbie „eutanazji” przy pomocy młotka. A jednak zdołał przetrwać i stał się sławny w amerykańskich mediach. Pada śnieg? Zrzuć W sieci nabiera rozpędu kolejna akcja po zamachu na redakcję "Charlie Hebdo". Tym razem internauci postanowili wziąć w obronę społeczność muzułmańską. Jednocześnie na Twitterze już ponad 2 miliony razy użyto hashtagu #JeSuisCharlie, na dowód solidarności z ofiarami ataku w Paryżu. Łosiowi groziła śmierć W środę w okolicach Ostrołęki znaleziono we wnykach młodego łosia. Zwierzęciu z każdym ruchem zaciskała się pętla na szyi. Akcja ratunkowa musiała przebiegać szybko. To była walka z czasem o życie łoszaka. Nie pokażą Carmen, Opera "Carmen" spada z afisza West Australia Opera z powodu - jak tłumaczą dyrektorzy - dymu papierosowego. Zdaniem szefów opery, utwór promuje niezdrowe zachowania, jakim jest palenie papierosów. Sprawę skomentował australijski premier, który stwierdził, że "polityczna poprawność zwariowała". Praca po 11 To dla człowieka niewykonywalna propozycja, pomysł który nigdzie nie przejdzie - mówił w TVN24 Biznes i Świat przedsiębiorca Zbigniew Jakubas. Nie zostawił on suchej nitki na propozycji meksykańskiego multimilionera, by tydzień pracy wynosił trzy dni, a wiek emerytalny 75 lat. Carlos Slim wierzy, że "prędzej czy później tak będzie".
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Mały baktrian w

Mały baktrian w węgierskim Wielkim Lesie

W węgierskim ogrodzie przyszedł na świat wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian. Maluch chwilę po narodzinach niepewnie stał na ...
POPRZEDNI WPIS →
70 lat temu

70 lat temu dokonano "Wielkiej ucieczki"

W Żaganiu odbyły się obchody 70. rocznicy "Wielkiej Ucieczki". W nocy z 24 na 25 marca 1944 ...