-5
Czekali na to 150 lat. Z Azji do Europy w cztery minuty

Czekali na to 150 lat. Z Azji do Europy w cztery minuty

Już we wtorek, po 150 latach spełni się marzenie milionów Turków - otwarty zostanie kolejowy tunel pod cieśniną Bosfor łączący Europę z Azją. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan podkreślił, że budowla zapewniająca połączenie kolejowe "Londynu z Pekinem", będzie służyła nie tylko Stambułowi i Turcji, ale całemu światu.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Odkrycia, wynalazki i Wiele z tego, co naprawdę ważne ginie w morzu informacji. Polityka i kwestie społeczne zajmują większość czasu i miejsca w mediach, dlatego warto przyjrzeć się tym odkryciom, wynalazkom i wydarzeniom z mijającego roku, które mogą odcisnąć piętno na naszym życiu już w niedalekiej przyszłości. Tuba Kremla zwalnia "Zwyczajna optymizacja kosztów" - tak redaktor naczelny telewizji LifeNews Anatolij Sulejmanow skomentował doniesienia opozycyjnych rosyjskich mediów o fali zwolnień, jaka ma przetoczyć się przez prokremlowski kanał. Dziennikarze stacji na portalach społecznościowych ubolewają, że odwołano tradycyjną świąteczną imprezę korporacyjną. Drogie auta, piękne Drogie sportowe auta, alkohol, piękne kobiety bez obowiązkowych według prawa zasłon na włosy- konto #richkidsoftehran na Instagramie pokazywało, według zamierzeń autorów, inne oblicze irańskiej stolicy. Nie wszystkim takie ujęcie jednak odpowiadało i to z różnych powodów. Jak powstały hordy Jeśli widzieliście już najnowszy film Marca Frostera z Bradem Pittem w roli głównej, z pewnością zwróciliście uwagę na niesamowitą animację tłumów Zombie. Za realistyczne efekty specjalne w tym współczesnym filmie katastroficznym odpowiada londyńskie studio Moving Picture Company. Jak udało im się stworzyć te niesamowite animacje? Dzięki sztucznej inteligencji. tech.wp.pl Tracer Xtreme - Tracer wprowadza do swojej oferty serię sportowych kamer Xtreme. Urządzenia zamknięte są w wytrzymałej, wodoodpornej obudowie i dostępny jest dla nich szeroki zestaw akcesoriów. tech.wp.pl Polacy walczą o Dwa polskie projekty zostały nominowane do nagrody Webby Awards 2015, które jest najważniejszym wyróżnieniem w internecie. O statuetki "metalowych sprężyn" powalczą: strona o Powstaniu Warszawskim - Warsaw Rising 1944 oraz aplikacja dla dzieci na smartfona - Children’s Books. Laureatów w ok. 50 kategoriach wybierze nie tylko Międzynarodowa Akademia Sztuki Cyfrowej i Nauki, ale i sami internauci. Głosowanie w sieci kończy się 23 kwietnia. Na Marsie ma Marzeniem setek tysięcy osób jest podróż na Marsa. To możliwe - i to już w 2025 roku - o ile powiedzie się misja Mars One. Na razie organizacja prowadzi selekcję przyszłych kolonizatorów Czerwonej Planety. Na zostanie nimi ma szansę troje Polaków. Heartbleed groźny też Heartbleed groźne też dla Androida - ostrzegają specjaliści. Zagrożona jest jedna ze starszych wersji tego systemu używana wciąż przez miliony osób na świecie na smartfonach i tabletach.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Skazany na więzienie

Skazany na więzienie za kampanię na Facebooku

Wietnamski użytkownik Facebooka, który wykorzystał go dla prowadzenia kampanii na rzecz uwolnienia swego uwięzionego za krytykowanie rządu ...
POPRZEDNI WPIS →
 Zmarł twórca

Zmarł twórca "oleju Lorenza"

W wieku 80 lat zmarł Augusto Odone. Były ekonomista wsławił się tym, że nie pogodził się z ...