-5
Czekali na to 150 lat. Z Azji do Europy w cztery minuty

Czekali na to 150 lat. Z Azji do Europy w cztery minuty

Już we wtorek, po 150 latach spełni się marzenie milionów Turków - otwarty zostanie kolejowy tunel pod cieśniną Bosfor łączący Europę z Azją. Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan podkreślił, że budowla zapewniająca połączenie kolejowe "Londynu z Pekinem", będzie służyła nie tylko Stambułowi i Turcji, ale całemu światu.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Bioniczne mrówki rozwiązaniem - Od wielu lat staramy się znaleźć przemysłowe zastosowania dla rozwiązań podpatrzonych w naturze - mówił profesor Heinrich Frontzek z Future Concepts, prezentując bioniczne mrówki. - To zbudowane przez nas małe roboty, z których każdy działa niezależnie, ale mogą działać wspólnie, by np. przesunąć coś ciężkiego czy wykonać inne powierzone im zadanie - wyjaśnił naukowiec. - Mamy tu kilka ciekawych rozwiązań. Np. kamerę stereoskopową używaną przy poruszaniu się i wykonywaniu zadań. Jest też zaawansowany system komunikacji. A także system procesorów - wymieniał Frontzek. UKE zagrał va Magdalena Gaj, prezes UKE ogłosiła przetarg na szybki internet wbrew rekomendacjom ekspertów Ministerstwa Cyfryzacji - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Snapchat wprowadza reklamy. Reklamy w końcu zawitały do Snapchata. W ostatni weekend pojawiły się w chwili kliknięcia zakładki Recent Updates. Co ważne, reklamy odtwarzają się tylko w konkretnych przypadkach i nie zostały wprowadzone do komunikatów użytkowników. Azzam - największy Największy prywatny jacht świata został zbudowany w niemieckiej stoczni Lürssen Yachts. Jednostka nazywa się Azzam, a jej właścicielem jest Al-Waleed bin Talal - arabski miliarder, uznany przez czasopismo Arabian Business najbardziej wpływowym Arabem świata. Mierzący 180 m Azzam odebrał tytuł największego jachtu świata ponad 160-metrowej jednostce Eclipse, która należy do Romana Abramowicza. tech.wp.pl W połowie lipca Ponad 400 tys. zł zapłaci Łódź za uruchomienie bezpłatnej miejskiej sieci WiFi. Ma ona zacząć działać w połowie lipca m.in. w rejonie głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej, a także na kilku placach i w parkach. tech.wp.pl Jedna z największych Duża wyrzutnia rakiet Tonghae w Korei Północnej to dla zagranicznych obserwatorów jedna z największych tajemnic reżimu. Jej rozmiary wskazują, że planowane jest odpalanie z niej rakiet znacząco większych od tych, które są obecnie największymi w arsenale Pjongjangu. Nie ma o nich jednak żadnych informacji. Na dodatek budowę wyrzutni najwyraźniej zawieszono. Kontakt 24 walczy Kontakt 24 ma szansę zostać najlepszą stroną internetową w konkursie Webstarfestival. Jesteśmy nominowani m.in. w kategorii "Wiadomości i Media", za co serdecznie dziękujemy! Czy wygramy? To zależy także od Was i liczby oddanych głosów. Liczymy na Was! Głosowanie tylko dziś do godz. 15. Bombarduj Gazę. Google Google - po sprzeciwie internautów - usunęło ze swojego sklepu z aplikacjami wzbudzającą kontrowersję grę "Bombarduj Gazę". Polegała ona na zrzucaniu ładunków wybuchowych z samolotu na bojowników Hamasu oraz jednoczesnym unikaniu zabijania dzieci i innych cywilów.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Skazany na więzienie

Skazany na więzienie za kampanię na Facebooku

Wietnamski użytkownik Facebooka, który wykorzystał go dla prowadzenia kampanii na rzecz uwolnienia swego uwięzionego za krytykowanie rządu ...
POPRZEDNI WPIS →
 Zmarł twórca

Zmarł twórca "oleju Lorenza"

W wieku 80 lat zmarł Augusto Odone. Były ekonomista wsławił się tym, że nie pogodził się z ...