0
Cień

Cień "afery rozporkowej". Ukryta wskazówka na portrecie Clintona

Portret Clintona wisi w Waszyngtonie już prawie dekadę, ale dopiero teraz autor ujawnił jego ukryty przekaz. A chodzi o niepozorne zaciemnienie, które widać na gzymsie kominka tuż obok prezydenta. Jak twierdzi autor obrazu, cień rzuca słynna niebieska sukienka, należąca do kochanki Clintona z czasów tzw. "afery rozporkowej", Moniki Lewinsky.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Słońce wyrzuciło naładowaną Najbliższe dni to dobry czas na wypatrywanie zórz polarnych. Jak przekonuje astronom dr hab. Arkadiusz Olech, w sprzyjających warunkach możemy je dostrzec także w Polsce. I właśnie mamy do czynienia z taką sytuacją - Księżyc tuż po nowiu nie rozświetla za mocno nieba, a w okolice naszej planety zaczynają docierać cząstki naładowanej materii z silnego wybuchu na Słońcu. Chcą chwytać asteroidy Asteroidy budzą duże zainteresowanie. NASA została zasypana przez pomysły firm i organizacji, które chcą pomagać w ich wykrywaniu oraz "rozbrajaniu" zagrożenia, jakie niektóre z nich mogłyby stanowić dla Ziemi. Przez nieco ponad miesiąc od ogłoszenia otwartego projektu agencja otrzymała już 400 zgłoszeń. Ziemia powstała jako Woda jest źródłem życia, niezbędnym do przetrwania dla wielu gatunków zwierząt. Morza i oceany zajmują ponad 70 proc. powierzchni naszej planety. Stanowią dom dla większości z nich. Obecność wody wyróżnia Ziemię spośród innych obiektów w Układzie Słonecznym, stąd przydomek - Błękitna Planeta. Naukowców jednak nurtują pytania: w jaki sposób znalazła się na Ziemi i kiedy? Czołowe zderzenie busa Cztery osoby zostały ranne w czołowym zderzeniu osobowego opla i fiata ducato w miejscowości Żelechów (pow. grodziski, woj. mazowieckie). Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku. Informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z internautów. Pierwsza kaczka. 10-letnia Gdy stylistka Susannah Constantine opublikowała fotografię swojej córki, została ostro skrytykowana przez obrońców praw zwierząt i internautów. Na zdjęciu 10-letnia dziewczynka trzyma w ręce martwą kaczkę, a twarz ma ubrudzoną krwią. Pod lodem buzuje Pod lodową pokrywą i warstwą gruntu zachodniej Antarktydy odkryto aktywny wulkan. To pierwszy znany taki przypadek i dowód na to, że nie jest ona tylko "zmrożonym" kontynentem. Zdaniem naukowców aktywność wulkaniczna jest potencjalnym zagrożeniem dla antarktycznego lodu - zarówno erupcja, jaki i podziemna obecność gorącej magmy mogą przyspieszyć jego topnienie. Krowa o psiej Zażarta walka trwała do ostatniej chwili. Ostatecznie, minimalną przewagą głosów, w naszej co tygodniowej sondzie wygrała krowa, która myśli, że jest psem. Drugie miejsce przypadło parze, która zdecydowała się na ślub w dość ekstremalnych warunkach. Trzecie miejsce na podium zajął niesamowity film z wypadku na stacji benzynowej w stanie Nowy Jork (USA). Oto wideo tygodnia: Jeszcze jeden Księżyc Większość planet w naszym Układzie Słonecznym ma więcej niż jeden księżyc. Naukowcy spierają się o liczbę naturalnych satelitów krążących wokół Ziemi. Część badaczy twierdzi, że za księżyc Ziemi należy uznać także planetoidę Cruithne.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Jeszcze parę godzin

"Jeszcze parę godzin i mógł skonać". Piękny rogacz ocalony przed śmiercią

Pięknego jelenia od śmierci dzieliło, zdaniem leśniczego, który ocalił rogacza, zaledwie kilka godzin. - Na wnyku mógł ...
POPRZEDNI WPIS →
Łasica na plecach

Łasica na plecach dzięcioła, czyli walka na śmierć i życie

Mimo że wygląda to uroczo, to brytyjski fotograf uchwycił na zdjęciu moment brutalnego ataku małej łasiczki na ...