0
Amerykański system energetyczny celem hakerów. 
Atakują nawet duże firmy

Amerykański system energetyczny celem hakerów. Atakują nawet duże firmy

Amerykańska sieć energetyczna jest nieustannie atakowana przez hakerów - pisze CNN Money. Tylko w tym roku do tej pory doszło do 79 incydentów dotyczących przedsiębiorstw energetycznych, które zostały wykryte przez specjalną komórkę CERT z Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. W ubiegłym roku takich przypadków było 145.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Dlaczego grafen z Od kilku dni w Polsce, jako jedynym kraju świata, na skalę przemysłową produkuje się grafen - materiał, który może wprowadzić w nasze życie wiele innowacji. Naukowcy wierzą, że dzięki niemu wkrótce uda się wyprzeć krzem z rynku elektroniki i tym samym zrewolucjonizować produkcję komputerów. O tym, gdzie jeszcze grafen znajdzie zastosowanie, a także o jego niesamowitych właściwościach, w programie "Wstajesz i weekend" opowiadał dr Tomasz Rożek - fizyk i dziennikarz naukowy. Rosja: Władze zablokowały Federalna Służba ds. nadzoru w sferze łączności, technologii informatycznych i masowego przekazu (Roskomnadzor) w czwartek zablokowała dostęp do opozycyjnych serwisów internetowych Grani.ru, Kasparow.ru i EJ.ru, a także do blogu Aleksieja Nawalnego. tech.wp.pl Czy wypożyczalnia smartfonów W Polsce funkcjonuje kilka firm, które oferują wypożyczenie telefonów komórkowych czy tabletów, jednak wysokie kaucje umowy użyczenia sprzętu raczej odstraszają potencjalnych klientów. By pomysł chwycił na szeroką skalę, potrzeba czegoś zdecydowanie prostszego. tech.wp.pl Potrzebujesz urlopu? 
Branson: Biznesmen i miliarder Richard Branson dał swoim pracownikom duży powód do świętowania. Osoby zatrudnione w grupie Virgin mogą teraz wziąć tyle urlopu, ile chcą. Ale jest jeden haczyk. Ponad połowa młodych Większość Europejczyków uważa, że ochrona własności intelektualnej przyczynia się do poprawy jakości produktów. Mimo to ponad połowa młodych obywateli UE uważa ściąganie nielegalnych plików z internetu na własny użytek za dopuszczalne - wynika z badania. tech.wp.pl LG rozpoczyna ogólnoświatową Pierwszy na świecie zakrzywiony, giętki i samonaprawiający się smartfon został po raz pierwszy wprowadzony do sprzedaży poza Koreą. tech.wp.pl Tak według HP Hewlett-Packard jest firmą z długimi tradycjami. Założone pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku przedsiębiorstwo postrzegane jest często jako jeden z ośrodków, wokół którego krystalizowała się współczesna Dolina Krzemowa. Czyli dokładnie jak stateczna firma, po której nikt nie spodziewa się bardzo innowacyjnych pomysłów. Tymczasem Martin Fink, szef HP Labs, zaprezentował założenia projektu, który potencjalnie może wywrócić do góry nogami przemysł IT. tech.wp.pl Po 125 latach 125 lat po jego założeniu w Paryżu, dziennik "International Herald Tribune" zmieni się we wtorek w "New York Times International", międzynarodowe wydanie nowojorskiego dziennika - poinformował w poniedziałek redaktor naczelny "NYTI" Richard Stevenson.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Tajemnicze rosyjskie manewry

Tajemnicze rosyjskie manewry na orbicie. Co robi Kosmos-2499?

Od niemal roku dookoła Ziemi krąży mały rosyjski satelita wojskowy. Jego start i misja przechodzą praktycznie bez ...
POPRZEDNI WPIS →
Wojna to nie

"Wojna to nie gra wideo". Pierwszy zabił człowieka za pomocą drona

- Pilotowanie drona w walce nie ma nic wspólnego z grami wideo - pisze były amerykański pilot, ...