0
Amerykanie przedobrzyli 
z nowymi katapultami na prąd

Amerykanie przedobrzyli z nowymi katapultami na prąd

Podczas testów najnowszej elektromagnetycznej katapulty dla lotniskowców US Navy na jaw wyszedł pewien problem. Okazało się, że wystrzeliwuje ona samoloty w powietrze ze zbyt dużą siłą i może je uszkodzić. Wywołało to falę reakcji w internecie i pokazało ciekawe różnice w relacjonowaniu tego rodzaju doniesień. Według Rosjan to poważna sprawa, według Amerykanów nie jest tak źle.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Voyager nagrał dźwięki Kosmos wcale nie jest zupełnie pozbawiony dźwięków. Przestrzeń kosmiczna przypomina wręcz instrument muzyczny. Dowodem na to są dane z sondy Voyager 1, które przynoszą niezwykłą muzykę, jakiej dotąd nie znaliśmy - pochodzącą spoza granic Układu Słonecznego. Sto procent skuteczności Stworzony przez japońskich naukowców robot porusza się tak szybko, że za każdym razem jest w stanie wygrać z człowiekiem w "papier-kamień-nożyce" - poinformowali eksperci z Uniwersytetu Tokijskiego, którzy zaprezentowali nową wersję robota. ZTE Nubia X6 ZTE wprowadza do sprzedaży nowy smartfon ZTE Nubia X6. Smartfon posiada 6,5-calowy wyświetlacz FHD o rozdzielczości 1920x1080 pikseli oraz aparat o matrycy 13MPx z funkcją autofokusu i czterokrotnym zoomem cyfrowym. tech.wp.pl Microsoft musi poczekać Nokia chce dopiąć sprzedaż swojego działu telefonii komórkowej Microsoftowi. Zamknięcie transakcji wartej 7,5 mld dolarów przełożono jednak na kwiecień ze względu na chińską kontrolę antymonopolową i indyjski urząd skarbowy. Samsung Galaxy S5 Mimo że premiera flagowego smartfona Samsunga miała miejsce już nieco ponad miesiąc temu, koreańska firma dopiero teraz ujawniła ceny całej gamy swych nowych gadżetów dostępnych na terytorium naszego kraju. Tak jak oczekiwano, znów nie będzie tanio. tech.wp.pl LG zaprezentowało najcieńszy Urządzenia mobilne stają się coraz cieńsze, a ich ekrany również muszą podążać za tym trendem. Dlatego LG Display pochwaliło się dzisiaj ekranem dotykowym o przekątnej 5,2 cala, który ma jedynie 2,2 milimetra grubości. tech.wp.pl Google złapało pedofila, Miasteczko Woodland, Kalifornia. Do jednego z domów na przedmieściach wpadają nagle agenci federalni z nakazem w dłoni, który uprawnia ich do przeszukania domu i zatrzymania jego właściciela - Raula Gonzalesa. Jest podejrzewany o posiadanie dziecięcej pornografii. tech.wp.pl Na ziemi ciągle To jeden z najbardziej niezwykłych samolotów w historii. Znacząco wyprzedzał swoją epokę i do dzisiaj pozostaje najszybszym odrzutowcem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Po upadku ZSRR okazał się być jednak zbyt drogi w utrzymaniu. Samolot SR-71 Blackbird, największe osiągnięcie słynnego konstruktora Kelly’ego Johnsona, ostatni raz wzbił się w powietrze 14 lat temu.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Jesteśmy dumni!. Projekt

"Jesteśmy dumni!". Projekt TVN24 zajął II miejsce w hackathonie dziennikarskim

Zespół TVN24 ze swoją aplikacją "BridgeCast" zajął drugie miejsce w hackathonie dziennikarskim Editors Lab. Tematem tegorocznej edycji ...
POPRZEDNI WPIS →
Jak wirtualna rzeczywistość

Jak wirtualna rzeczywistość może zmienić świat medycyny?

Brain Forum w Lozannie, to spotkanie nie tylko naukowców, ale także ludzi biznesu, którzy przekładają ich pomysły ...