-4
603 lata temu prażyło słońce. Dziś pod Grunwaldem rycerze przemoczeni

603 lata temu prażyło słońce. Dziś pod Grunwaldem rycerze przemoczeni

Połączone wojska Litwy i Korony w tegorocznej rekonstrukcji Bitwy pod Grunwaldem zgodnie z prawdą historyczną pokonały Krzyżaków i ich sprzymierzeńców. Rycerze stanęli na polu w przemokniętym rynsztunku i po kostki w błocie. W walce wzięło ich udział zaledwie około tysiąca, bo z powodu pogody wiele osób zrezygnowało z udziału w imprezie. Także widzów było nieporównywalnie mniej niż w ubiegłych latach.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Copperfield pozwany przez Byli pracownicy pozywają słynnego iluzjonistę Davida Copperfielda. Zarzucają mu, że kazał im pracować 14 godzin, siedem dni w tygodniu bez przerwy, nie płacąc przy tym za nadgodziny. Oscar i manifest, - To jest czas na zrównanie płac dla wszystkich raz na zawsze i wyrównanie praw kobiet – zaapelowała ze sceny Patricia Arquette, zdobywczyni Oscara dla najlepszej aktorki za rolę drugoplanową w filmie "Boyhood". Jej przemówienie ożywiło publiczność, głównie Meryl Streep, która z uśmiechem na twarzy wtórowała aktorce, wielokrotnie krzycząc "tak". Mały baktrian w W węgierskim ogrodzie przyszedł na świat wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian. Maluch chwilę po narodzinach niepewnie stał na nogach, a zachwyceni goście i jego dumna mama przyglądali się, jak zapoznaje się ze światem. Burza gradowa zmieniła "Byłem trochę zszokowany" - przyznał mieszkaniec Denver Rick Lam, który nagrał film pokazujący, jak mocno zmieniły się widoki za jego oknem na skutek burzy gradowej. Pomimo że film wykonano w sierpniu, krajobraz jest iście zimowy. Czy pies widzi Aby oglądać telewizję wspólnie z psem, należy zatroszczyć się o kilka rzeczy. Przede wszystkim potrzebny jest w miarę nowy telewizor, z wysoką częstotliwością, który należy umieścić nisko, na wysokości jego wzroku. Ważne jest również, co będzie na ekranie. Psa nie zainteresuje film sci-fi, którego akcja odgrywa się w kosmosie. Problemy z sercem, Do szpitala w Monako została przyjęta 31-letnia kobieta, która zmagała się z arytmią i częstymi omdleniami. Po rutynowych badaniach, lekarzy zaskoczył absurdalnie niski poziom potasu w jej krwi. Po rozmowie z pacjentką okazało się, że od 16 lat nie wypiła nawet łyka wody. Zamiast tego spożywała colę. UFO porwało Putina. "Zaginionego" prezydenta Rosji Władimira Putina szuka cały świat. Internet spekulował, że Putin umarł, śmiertelnie zachorował, przechodzi rehabilitację, poddał się operacji plastycznej lub został ojcem. Przedszkolaki z Ukrainy ucinają spekulacje i twierdzą: Putina porwało UFO. Stworzyły nawet kreskówkę. W Tatrach jest Zmiana pogody i związane z nią ochłodzenie sprawiły, że w Tatry wróciła zima. W nocy zaczął padać śnieg, a już powyżej górnej granicy lasu panują ujemne temperatury. Na szlakach panują niekorzystne warunki i ratownicy odradzają wędrówki, za to narciarze wciąż mogą zjeżdżać z Kasprowego.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Eksplozja, siła żywiołu

Eksplozja, siła żywiołu czy brawurowi kierowcy? Wybierz najlepsze wideo tygodnia

Przedstawiamy najchętniej oglądane wideo ubiegłego tygodnia. Które z nich jest najlepsze? Wybór należy do Was - zagłosujcie ...
POPRZEDNI WPIS →
40-60 proc. ludzi

40-60 proc. ludzi po czterdziestce zaatakowanych przez nużeńce

Od 40 do 60 proc. osób po 40. roku życia jest zaatakowanych przez nużeńce - niewielkie pajęczaki ...