1
400-metrowa planetoida leci w stronę Ziemi. Uderzy w 2032 roku?

400-metrowa planetoida leci w stronę Ziemi. Uderzy w 2032 roku?

Przed kilkoma dniami astronomowie odkryli dużą asteroidę pędzącą w kierunku Ziemi. Czy jesteśmy bezpieczni, będziemy mogli powiedzieć na pewno dopiero w 2028 roku. Jak szacują naukowcy, jeśli znaleźlibyśmy się na kursie kolizyjnym, siła eksplozji byłaby 50 razy większa od najsilniejszej bomby jądrowej.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Kiedyś amfory, teraz Kolejna gospodarska wizyta Władimira Putina. Tym razem zanurzył się w odmętach Bałtyku. W imię nauki. Oczywiście w świetle kamer. Pierwsza pomoc przez Sanepid w Krapkowicach (woj. opolskie) zrobił i udostępnił aplikację dotyczącą pierwszej pomocy, którą można ściągnąć na smartfony. Jest to prosta instrukcja, jak wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Gwiazda zaprojektowała futurystyczny - Stadion jest zbyt duży w stosunku do otoczenia. Nie walczymy z autorką, protestujemy, by projekt został zmieniony - twierdzi grupa japońskich architektów, którzy krytykują projekt Stadionu Olimpijskiego w Tokio autorstwa sławnej Zahy Hadid. Ten futurystyczny obiekt ma powstać z okazji letnich igrzysk olimpijskich w 2020 roku i być jednym z największych na świecie. Królowa Andów rozkwitła W ogrodzie botanicznym w Berkeley w Kalifornii ta rzadka roślina rozkwitła po 24 latach od posadzenia i jest pod tym względem wyjątkowo szybka. Liście, wyrastające z łodygi przypominającej kaktusa, przez swój kształt i rozmiar porównywane są do desek surfingowych. Łasica na plecach Mimo że wygląda to uroczo, to brytyjski fotograf uchwycił na zdjęciu moment brutalnego ataku małej łasiczki na dzięcioła zielonego. Selfie z Obamą, Nie tylko politycy z ulgą przyjęli wynik rozmów w Lozannie. Wstępne porozumienie w sprawie irańskiego programu atomowego wywołało radość także wśród zwykłych Irańczyków. Zdjęcia i filmy ze świętowania w domach i na ulicach zamieścili w mediach społecznościowych. Papież docenił budowniczych Kiedy papież Franciszek zobaczył z okna, że robotnicy cały dzień, do wieczora budują szopkę na placu Świętego Piotra, polecił zanieść im świąteczne włoskie ciast panettone i napoje, aby się wzmocnili. Tegoroczna szopka w Watykanie będzie wyjątkowa. 40 minut biegał 40 minut grozy na ulicach chińskiego miasteczka. Film z rozwścieczonym bawołem zwyciężył w plebiscycie na wideo tygodnia w tvn24.pl. Na nagranie głosowało 28 proc. uczestników. Na drugim miejscu - pechowa przeprawa przez jezdniię (26 proc.). Trzecią pozycję zajął Kim Dzong Un w towarzystwie kobiet pilotów (12 proc.).
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
Zorza od bieguna

Zorza od bieguna do bieguna w obiektywie astronauty. "Niezwykle rzadkie zjawisko"

Astronauta Mike Hopkins sfotografował z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zorzę, która pokryła niebo nad oboma biegunami naraz. Jest ...
POPRZEDNI WPIS →
ScreenX - nowy

ScreenX - nowy format kina prosto z Korei Południowej

Nowe technologie w kinie rozwijają się dość często, ale tylko niektóre z nich przyjmują się na stałe. ...