0
120 klisz ze zdjęciami sprzed 70 lat odnaleziono podczas porządków.

120 klisz ze zdjęciami sprzed 70 lat odnaleziono podczas porządków. "Obraz świata, którego już nie ma"

Panorama Walimia (woj. dolnośląskie), której dziś już nie ma, pierwsze powojenne święta, pierwszy polski sklep i ludzie, ktorzy do miejscowości leżącej u podnóża Gór Sowich przyjechali po wojnie - to wszystko widnieje na zdjęciach autorstwa Filipa Rozbickiego. Mężczyzna zmarł kilka lat temu, a fotograficzną dokumentacją jego autorstwa odnaleziono przez przypadek. Trwa wywoływanie 120 rolek filmów.


czytaj więcej »

Zobacz inne informacje z kategorii
Na cienkiej linie Choć chodzenie po linie zwykle uważa się za cyrkową sztuczkę wyćwiczonych akrobatów, to parające się tym osoby nierzadko mają z cyrkowcami niewiele wspólnego. Tak, jak dwóch mężczyzn, którzy przeszli z minimalnym zabezpieczeniem po linie rozpiętej nad afrykańskimi Wodospadami Wiktorii, zwanymi "Ryczącym Smokiem". Tak wygląda świat Świat oczami zwierząt wygląda zupełnie inaczej niż ludzki. Co dopiero, gdy patrzymy na cuda natury z perspektywy trąby słonia. Dokumentalista dzikiej przyrody Cristian Dimitrius postanowił sprawdzić, jak gruboskórny ssak postrzega własną okolicę "strojąc" kilku mieszkańców afrykańskiego kontynentu w kamerki. Zobacz niezwykły film z perspektywy jego trąby czy stopy. Zwierzęce sposoby na Upały nie sprzyjają zimnolubnym zwierzętom z antwerpskiego zoo. Tygrysy syberyjskie chowają się w cieniu. Hipopotamy chłodzą się w basenach. Tylko surykatki i wielbłądy wydają się zadowolone. UFO na Opolszczyźnie? Nawet w pochmurne dni niebo nie musi być nudne. Internauta janusz_w podczas porannego rozpogodzenia uchwycił niezwykły wygląd nieba. Nawet jeśli nie dacie się przekonać, że nad Opolszczyzną przeleciał jeden z Niezidentyfikowanych Obiektów Latających, warto lepiej zapoznać się ze zjawiskowymi chmurami soczewkowatymi. Muzułmańska panna młoda Muzułmanka Manal Kassem przerwała swój ślub, by pojechać w miejsce, gdzie mieszkańcy Sydney oddają hołd zakładnikom zabitym w kawiarni w centrum miasta. Gdy kobieta składała tam swój ślubny bukiet, zebrany tłum bił jej brawo. Katastrofalne zderzenie? Pływający Miranda, księżyc Urana, od zawsze budził wielkie zaciekawienie. Ciało niebieskie, nazywane przez naukowców Frankensteinem, jest mocno zdeformowane. Badacze są blisko odkrycia przyczyny jego nienormalnego wyglądu. Sharon Stone chwali Sharon Stone zachwycona poziomem edukacji w naszym kraju. Podczas pobytu w naszym kraju na portalu społecznościowym napisała: "W Polsce, gdzie 90 proc. społeczeństwa ma wykształcenie średnie i 50 proc. jest w trakcie zdobywania wykształcenia wyższego!" Tajny radziecki program. Co najmniej miliard dolarów wydał w latach 1917-2003 Związek Radziecki, a potem Rosja na tajne badania dotyczące kontroli umysłu - pisze "New York Post", powołując się na raport niemieckiego badacza, który dotarł do odtajnionych dokumentów. Wynika z nich, że eksperymenty miały na celu wykorzystanie fal elektromagnetycznych.
dodaj komentarz »
← NASTĘPNY WPIS
40 minut biegał

40 minut biegał po ulicach. Wściekły bawół to wideo tygodnia w tvn24.pl

40 minut grozy na ulicach chińskiego miasteczka. Film z rozwścieczonym bawołem zwyciężył w plebiscycie na wideo tygodnia ...
POPRZEDNI WPIS →
Pole magnetyczne Ziemi

Pole magnetyczne Ziemi słabnie szybciej niż myślano. Nadchodzi przebiegunowanie?

Nasze pole magnetyczne słabnie o 5 procent na każde 10 lat. Naukowcy informują, że to znacznie szybciej, ...